رد کردن لینک ها

زنان و اهمیت آنها در تبلیغات

زنان و تبلیغات 

در این مقاله قصد داریم به موضوع، زنان و اهمیت آنها در تبلیغات بپردازیم. تبلیغات یکی از سلاح های اصلی استفاده شده توسط برندهای مختلف ملی و بین المللی برای به دست آوردن محبوبیت محصولات خود می باشد. به ویژه تبلیغات تلویزیونی توجه بیشتری را به خود جلب می کنند، زیرا اکثر جمعیت حداقل وقت خود را صرف تماشای تلویزیون می کنند. این آگهی های بازرگانی در طول وقفه های انجام شده در طول برنامه ظاهر می شود، به طوری که مردم به طور خودکار آنها را تماشا می کنند در حالی که انتظار می رود برنامه های خود را ادامه دهند. برند ها به کانال های تلویزیونی برای پخش تبلیغات خود هزینه های زیادی پرداخت می کنند. در این تبلیغات زنان نقش زیادی دارند.

نقش-زنان-در-تبلیغات
نقش-زنان-در-تبلیغات

زنان در تبلیغات در زمان های قدیم  برای نشان دادن ظرافت و تندرستی استفاده می شدند. حتی در فیلم ها، آنها نقش هایی ظریف و لطیف داشتند ، و در تبلیغات هم در محصولاتی که خشن یا اصطلاحا مردانه نبودند دیده می شدند.

به عنوان مثال، Nirma، که یک مارک مشهور پودر شستشوی است، از زمان ظهور خود، تنها از زنان در تبلیغات خود استفاده کرده است، همانطور که در هند، زنانی ایده آل به نظر می رسند که تمام کارهای خانگی، را تمام و کمال انجام دهند.

با گذشت زمان، طراحان تبلیغات از زنان در تبلیغات برندهای تجاری لوازم خانگی، وسایل آشپزخانه، پودرهای شستشو و غیره بیشتر از گذشته استفاده می کنند. هاوکینز، نام تجاری آبگرم کن در هند، زنان را به عنوان مادر و همسرش در آن نشان می دهد. آگهی های بازرگانی. همانطور که غذای پخت شده توسط یک مادر را نشان می دهد، آن غذا را به عنوان غذای پرطرفدار در جامعه هندی مطرح می کند.

امروزه زنان فقط نماد ظرافت و حساسیت نیستند؛ مثلا نقشهایی بازی می کنند که حاکی از قدرت شان است. همچنین برای جذابیت بیشتر در تبلیغات استفاده می شوند. برندهای مختلف از زنان در تبلیغاتشان استفاده می کنند تا تبلیغات خود را جذاب و وسوسه انگیز کنند. مثلا در تبلیغ یک برد ادکلن نشان می دهد همه زنان به مردی که آن ادکلن را استفاده کرده جذب می شوند، بنابراین این تبلیغات برای جوانان جذاب است.

حتی گاهی زنان در تبلیغات ماشین ها دیده می شوند،  حضور زنان در تبلیغات، گاهی اوقات برای افزایش زرق و برق و گاهی اوقات برای به تصویر کشیدن قدرت می باشد.امروزه زنان تقریبا در تمام انواع تبلیغات دیده می شوند، آنها به انواع نقش ها وارد شدند و دارای توانایی به تصویر کشیدن هر نقشی هستند! قرن ها پیش از زمان معرفی تبلیغات، زنان در رسانه ها بیشتر دیده شدند و در بعضی موارد، توهین یا تخریب شده اند. در سال ۲۰۱۰، یک فیلم پنج دقیقه ای، جین کیلبرون، ویروسی شد و بیش از ۲ میلیون نمایش دید. این تاثیرات منفی تبلیغات زنان و دختران را تحت پوشش قرار داد. با وجود مخالفت و تلاش های بسیاری از زنان و مردان، واضح است که ما هنوز هم شاهد انواع استفاده بی قید و شرط از زنان در کمپین های تبلیغاتی هستیم. در بسیاری از موارد، مشکل افزایش یافته است. تصویری از یک زن نیمه برهنه در دهه هفتاد و هشتاد حتی به تصاویری از زنانی که وجود دارد، نزدیک نیست. امروزه، با گسترش فتوشاپ، زنان در تبلیغات نه تنها بی عیب و نقص هستند، بلکه به عنوان آناتومیک غیرممکن به تصویر کشیده می شوند. این اتفاق در بسیاری از زمینه ها، به زنان و دختران آسیب می زند. در واقع در تمامی تبلیغاتی که می بینیم زنان به شکل ایده آل نشان داده می شوند.

همچنین بخوانید : تبلیغات محیطی 

تبلیغات، بازاریابی و صنعت مد، یک شکل جدید از زن را ایجاد کرده است که در دنیای واقعی وجود ندارد. احتمالا “عروسک باربی” را می شناسید، اجازه دهید به برخی از ویژگی های اصلی آن اشاره کنیم:

زنان-در-تبلیغات
زنان-در-تبلیغات

صورت او چروک، لک یا زخم ندارد و پوستش کاملا بی نقص است.

او دارای پاهای جذاب، مخملی و صاف است.

دور کمر او به اندازه ای کوچک است، که بنظر می رسد به راحتی می توانید او را خم کنید.

سینه ها و باسن او بسیار ایده آل هستند.

او دارای موی زیبا و ابریشمی است.

چشمان او خیره کننده هستند.

دندانهایش بیش از اندازه سفید، کاملا راست و غیر واقعی هستند.

همچنین بخوانید : ۲۰ کلمه جادویی در تبلیغات 

آنچه مردان و زنان از این عروسک ها می آموزند:

مردان در سنین بسیار پایین، با دیدن چنین عروسک هایی یک الگو از زن در ذهن شان ایجاد می شود که با واقعیت بسیار متفاوت است. این زن در تبلیغات برای عطر و لباس زیر زنانه استفاده می شود. او در مرکزیت Playboy است. و یک استاندارد برای انتخاب همسر می شود. در مورد زنان که از همان سنین اولیه همبازی شان این عروسک ها است، شناختی که از خود بدست می آورند بر گرفته از تعامل با عروسک شان می باشد، در نوجوانی و جوانی انتظار داشتن آن پاهای بلند، پوست کاملا بی نقص، موهای زیبا و بدن باور نکردنی را نسبت به خودشان دارند.

مشکل اصلی اینجاست این زن در هیچ کجای دنیا وجود ندارد. او محصول ساعت ها در صندلی آرایش و روزها وقت گذاشتن عروسک ساز است، حتی اگر او یک سوپر مدل باشد، کمرش به این شکل نیست تا این حد لاغر نیست، زیرا هیچ زن ۲۳ ساله بدون استفاده از جراحی های زیبایی نمی تواند طبیعی به این شکل باشد. هر زنی به طور معمول در پوستش نقایصی دارد، زیرا هر زن انسان است و هیچکس بدون نقص نیست.

چه تبلیغاتی واقعا فروش می کند؟

هدف اصلی تبلیغات، ایجاد نیاز است، به طوری که یک شرکت می تواند محصول یا خدمات خود را برای پاسخگویی به آن نیاز ارائه کند. به عنوان مثال، در کشورهای غربی مردان مارک های خاصی از آبجو را مصرف می کنند، زیرا آنها را با زنان بی نظیر، کامل (و بسیار سکسی) تبلیغ می کنند. “اگر من این آبجو را بخورم، این زن را خواهم گرفت.” از سوی دیگر، زنان و دختران لباس های خاص، غذاها و محصولات آرایشی و… را با تلاش بیهوده برای شبیه شدن به دختری که در تبلیغ آبجو در تلویزیون دیدند استفاده می کنند. بنابراین در تبلیغات از زن هایی به شکل ایده آل استفاده می شود و از این طریق فروش می کند.

تبلیغات چه کاری می تواند انجام دهد؟

زنان-در-تبلیغات

در دنیایی که نقش زنان در تبلیغات به شکل ابزاری جهت فروش بیشتر و سود برندها تبدیل شده است، چندین برند تجاری، از جمله Dove و Aerie، سعی کرده اند از تصاویر امروز کمال گرایانه که از زنان به نمایش گذاشته می شود دور شوند. البته آنها در کمپین های خود از زنان بسیار جذاب استفاده می کنند، زیرا بسیاری از افراد به نوعی سطحی هستند. اگر در یک آژانس تبلیغاتی کار می کنید، سعی کنید مخاطبان خود را از تصاویر فتوشاپی زنان شبیه عروسک های باربی عجیب و غریب دور کنید. و یک تصویر واقعی از زن به نمایش بگذارید. این امر می تواند تبلیغ شما را ملموس تر نشان دهد و مردم بیشتر بتوانند با محصول شما و سناریوی تبلیغاتی تان همذات پنداری کنند. این همذات پنداری امکان خرید محصول و کالاهای برند شما را بالا می برد و دیگر باعث نمی شود که افراد با دیدن تبلیغات شما این احساس را داشته باشند که محصول تبلیغ شده برای افراد بالای جامعه یا اصطلاحا از ما بهتران است.

به گفتگو بپیوندید