رد کردن لینک ها

۲۰ کلمه جادویی در تبلیغات

۲۰ کلمه جادویی در تبلیغات

در این مقاله قصد داریم شما را با ۲۰ کلمه جادویی در تبلیغات آشنا کنیم. کلمات قدرت فروش دارند. آنها همیشه و همیشه به ویژه در دنیای شبکه های اجتماعی امروز، که اساسا مبتنی بر نوشتن است، وجود خواهند داشت. مردم روزنامه ها و تلویزیون را ترک کرده و با شبکه های فیس بوک، توییتر، اینستاگرام و وبلاگ ها بایکدیگر ارتباط برقرار می کنند، و پیام های خود را از طریق همین شبکه ها به گوش همدیگر می رسانند. در این وضعیت که تبلیغ کنندگان فقط ۳ ثانیه (نه ۳۰) وقت برای معرفی محصولات یا خدمات خود را دارند. کلمات حتی حیاتی تر خواهند بود.

اما سوال مهم این است که کدام کلمه؟

در اینجا ۲۰ کلمه قدرتمند وجادویی را برایتان فهرست کردیم که اگر صحیح و به جا استفاده شوند، بسیار می توانند در فروش کالا و خدمات شما موثر باشند، زیرا باعث می شوند مصرف کنندگان به آنها واکنش نشان دهند.

کلمه شما : “شما” قوی ترین کلمه در تبلیغات است به یک دلیل : به دلیل اینکه شخص را مورد خطاب قرار می دهد. “بیا درباره ی تو صحبت بکنیم.” مردم روی خودشان سرمایه گذاری می کنند، بنابراین اگر قول دهید مردم را ثروتمند کنید، این یک چیز است، اما اگر بگویید “من شما را ثروتمند می کنم”، داستان متفاوت می شود. “شما” کلمه ای است که باید در هنگام صحبت با مشتریان خود از آن استفاده کنید، زیرا به نظر می رسد که در حال رسیدگی به آنها هستید. و زمانی که از کلمه “شما” استفاده می کنید، به این معنی است که در مورد علاقه ی شخصی فرد مورد نظر، صحبت می کنید.

کلمه نتایج : این کلمه مترادف با موفقیت است. همه ما طرفدار نتایج هستیم فرقی نمی کند مربوط به استفاده از یک شوینده خانگی باشد یا سرمایه گذاری در یک بانک! این یک کلمه قدرتمند است؛ زیرا وعده ای به مصرف کننده داده می شود و باعث می شود خرید یک محصول منطقی بنظر برسد.

کلمه سلامتی : این کلمه در حال حاضر بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و فقط مربوط به سلامت جسمانی نمی شود. شاید در حیطه تبلیغات به شکلی که بیشتر استفاده می شود این باشد که یک محصول ادعا کند وضعیت مالی شما را بهبود می بخشد. این کلمه در فروش محصول بسیار موثر است، زیرا همه ما می دانیم که سلامت چیست. اگر شما می توانید به خوبی وعده سلامتی بدهید، در محصولات غذایی یا خدمات، حتما این کار را انجام دهید. اما از این کلمه سوء استفاده نکنید و وعده ای ندهید که نمی توانید به آن تحقق ببخشید.

همچنین بخوانید : تبلیغات محیطی 

کلمه ضمانت : این یک کلمه مهم در بازاریابی اینترنتی است. در فضای مجازی که امکان خرید حضوری وجود ندارد و بیشتر می شود تقلب و کلاهبرداری کرد، دادن ضمانت به مشتریان می تواند در فروش کالا و خدمات بسیار موثر باشد. مثلا در مورد نحوه استفاده از آن در زندگی روزمره فکر کنید. “من تضمین می کنم که ساعت ۵ صبح به خانه برمی گردم” تضمین راهی برای از بین بردن هر گونه شک و تردید است. در تبلیغات، تضمین وعده یک شرکت برای مصرف کننده است و این به عنوان یک تعهد در نظر گرفته می شود. تضمین های پول نقد بسیار مهم و تاثیرگذار هستند زیرا شما خطر اشتباه در یک محصول جدید را از بین می برید.

 باز هم اگر فقط از آن استفاده کنید، و به تضمین خود عمل نکنید. اعتبار شما نزد مشتریان تان از بین خواهد رفت و نه تنها آنها را از دست می دهید بلکه افراد جدید هم دیگر به شما اعتماد نخواهند کرد .

کلمه كشف كردن : “کشف” محرکی است که تبلیغ کنندگان از آن استفاده می کنند تا بگویند “شما قصد دارید چیزی را در این محصول کشف کنید.” یا، وقتی که محصولی به فروش می رسد، ارزش این را دارد که تلاش کنید تا آن را بدست آورید. “کشف” وعده چیزی بیشتر است.

کلمه عشق : عشق معنای چندگانه دارد. شما می توانید عاشق کفش های جدیدتان، عاشق فردی خاص، یا عاشق کار به خصوصی باشید. در هر صورت، عشق یک کلمه قوی است. البته، در مورد به کار بردن آن باید خوب فکر کنید. استفاده از کلمه عشق ممکن است مفید باشد، اما نباید از آن بیش از حد استفاده کرد.

کلمه اثبات : زمانی که شما محصول جدیدی تولید می کنید باید شبیه محصولات موجود در بازار نباشد در واقع محصولی با برند خاص خودتان باشد نه نمونه مشابه در بازار. و تلاش می کنید تا به آن برسید . در این راستا باید شواهد و اطلاعات کافی در اختیار مصرف کننده ای که کالای شما را نمی شناسد، قرار دهید تا در تصمیم گیری به او کمک کنید. فقط مطمئن شویدکه می توانید به هر موضوعی که در مورد آن ادعا می کنید، ثابت کنید و آن را پشتیبانی کنید.

کلمه ایمنی (یا ایمن) : ما از محصولات ایمنی می خواهیم. ما می خواهیم بدانیم که سرمایه گذاری ما ایمن است یا اینکه بچه های ما با اسباب بازی هایی که دارای بالاترین استانداردهای ایمنی هستند، بازی می کنند. ما می خواهیم غذاهایی را که مورد بررسی قرار گرفته اند، استفاده کنیم. ما می خواهیم انتخاب های مطمئنی در لباس داشته باشیم. سوال این است که چگونه در مورد ایمنی صحبت کنیم. گاهی اوقات، به طور طبیعی می شود درباره ایمنی یک محصول صحبت کرد، مانند محصولات مربوط به کودکان یا مواردی که با ایمنی طراحی شده اند. با این حال، گاهی اوقات کاربرد این کلمه درست نیست زیرا طبیعتا آن محصول کاملا ایمن نیست و باعث می شود مشکل ساز شود.

به عنوان مثال، این ادعا که “همبرگر ما ۱۰۰ درصد گوشت خالص است” ادعایی غیرواقعی است.

کلمه صرفه جویی : حتی ثروتمندترین مردم هم دوست دارند در هزینه های خود صرفه جویی کنند. اگر شما واقعا می توانید در پول کسی صرفه جویی کنید، احمقانه است اگر آن را در تبلیغات خود بازگو نکنید! صرفه جویی در زمان و هزینه چیزی است که همه طالب ان هستند.

کلمه جدید : به جز در مورد برند Gucci، بسیاری از مردم می خواهند اخرین و جدیدترین آن را داشته باشند حتی اگر طبق مد نباشد. نمونه هایی از محصولاتی که همیشه افراد طالب جدیدترین آن ها هستند شامل جدیدترین گوشی هوشمند، جدیدترین مدل ماشین، آخرین مد روز، می باشد.

کلمه بهترین : کلمه “بهترین” دارای قدرت واقعی است. با این حال، اینکه در چه تبلیغی استفاده شود اهمیت دارد. مثلا شما نمی توانید در تبلیغ شکلات قهوه شرکت خود بگویید “بهترین شکلات قهوه جهان”  است. مگر اینکه شواهد مشخصی برای اثبات آن داشته باشید.

کلمه اکنون : لذت بردن برای افراد مهم است، به خصوص در این عصر سرعت اطلاعات، حمل و نقل رایگان، و دانلود فوری فیلم و موسیقی. فقط مطمئن شوید شرایط برای استفاده مشتریان آماده باشد. به مشتریان بگویید “همین حالا امتحان کن”. این کلمه قدرتمندی است، به ویژه هنگامی که همراه با زبان گفتاری بیان می شود. زیرا باعث اقدام فوری می شود. به عنوان مثال، ” اگر اکنون تماس بگیرید می توانید کالا را با پست رایگان و یک اشانتیون دریافت کنید.”

کلمه رایگان : زمانی که از کلمه رایگان در تبلیغات خود استفاده می کنید توجه مخاطب به گونه ای به شما جلب می شود، که میخکوب می شود و دقت می کند ببیند چگونه می تواند کالای شما را بدست آورد. امتیاز تست رایگان می تواند اشتیاق افراد را به سمت استفاده از محصول شما افزایش دهد. زمانی که کالای شما را تست کنند احساس مالکیت در آنها ایجاد می شود و این می تواند احتمال خرید را بیشتر کند. نمونه های رایگان مثل اشانتیون ها، حمل و نقل رایگان، بازپرداخت رایگان، خرید یک به یک رایگان، و امثال این ها ترفند بسیار خوبی در تبلیغات است، در واقع این کلمه یک بازیکن قدرتمند در تبلیغات می باشد.

اگر می خواهید بدانید ایجاد حس مالکیت چه تاثیری در فروش دارد این مقاله را بخوانید: مالکیت چه نقشی در بازاریابی دارد ؟ 

کلمه تخفیف : این کلمه نیز می تواند بسیار تحریک کننده باشد تا توجه مخاطب به سمت محصول شما جلب شود. انسان ها همانطور که از محصولات رایگان استقبال می کنند از محصولاتی که اسم تخفیف روی آن باشد نیز استقبال زیادی می کنند. مخصوصا اگر در قیمت گذاری بجای اعدادی مانند ۱۰۰ از ۹۹ استفاده کنید.

کلمه افزایش دادن : این کلمه بیشتر برای تبلیغات B2B استفاده می شود. زمانی که افراد درحال تصمیم گیری درباره خرید یک محصول هستند، دوست دارند در عوض هزینه ای که بابت خرید یک محصول متقبل می شوند سود کنند شما می توانید در تبلیغات خود بگویید که با خرید محصول شما افراد می توانند هوش خود را افزایش دهند یا زمان بیشتری برای بودن در کنار خانواده شان داشته باشند اما خب این کلمه هم باید در جای مناسب اش استفاده شود و شاید درباره همه کالاها کاربرد نداشته باشد.

تلاش كردن : اگر فکر می کنید کلمه “خرید کردن” بیش از حد حالت تهاجمی در مخاطب ایجاد می کند کلمه ی دیگری جایگزین آن کنید.یک جایگزین برای آن کلمه “سعی کنید” است که انگیزه دهنده و عمل گرا است، اما برای افرادی که خیلی تمایلی به خرید ندارند مناسب نیست.

کلمه فرصت : شانس این است که مخاطبان هدف شما نوعی هدف دارند که می خواهند به آن دسترسی پیدا کنند. به مشتریان خود فرصت بدهید که به دنبال آنچه که هستند بگردند.فرقی نمی کند فرصت شغلی باشد یا فرصتی برای استراحت کردن باشد.

کلمه آسان ترین : مردم طالب محصولاتی هستند که زندگی آنها را ساده تر کند. آنها تمایلی به خرید کالاهای پیچیده و وقت گیر ندارند. اگر محصول یا خدمات شما توانایی انجام کارها را آسانتر می کند، حتما در تبلیغات خود به این نکته اشاره کنید.

کلمه مقایسه : از کلمه “مقایسه” جهت به چالش کشیدن مشتریان آینده نگر خود برای مقایسه محصولات شما با محصولات مشابه موجود، استفاده کنید. با استفاده از این کلمه، شما اعتماد به نفس برند خود را در پشت نشان می دهید و باعث می شوید مشتریان درک کنند که چرا محصول شما بهترین است.

کلمه منحصر بفرد : با استفاده از این کلمه، شما یک جذابیت ایجاد خواهید کرد که توجه مردم را به خود جلب می کند. با فکر کردن درباره آنچه باعث می شود محصولات شما از رقابت بیفتد، شروع کنید. اگر محصول شما منحصر به فرد است، حتما به مشتریان خود اطلاع دهید.

[section]

بد نیست این مطالب رو هم بخونید !!

[blog_posts style=”normal” columns=”3″ columns__md=”1″ image_height=”56.25%”]

[/section]

به گفتگو بپیوندید