رد کردن لینک ها

چگونه تکرار تبلیغات منجر به خرید می شود ؟

تکرار تبلیغات 

در مقاله ای که می خوانید، قرار است به این موضوع  بپردازیم که چگونه تکرار تبلیغات، منجر به خرید می شود. طبق متون مربوط به رفتار مصرف کننده، باید حداقل ۹ بار یک تبلیغ به افراد نشان داده شود تا در آنها به اندازه کافی علاقه به خرید محصول یا خدمات تبلیغاتی ایجاد شود. در حقیقت شما باید چند بار تبلیغات را تکرار کنید تا توجه مشتری بالقوه را جلب کنید. در این زمینه یک فرکانس موثر وجود دارد. فرکانس موثر عبارت است از تعداد دفعاتی که شما باید مشتری بالقوه را در معرض یک آگهی قرار بدهید تا او به تبلیغ پاسخ مطلوب دهد.

تکرار-تبلیغات
تکرار-تبلیغات

تکرار در تبلیغات به عنوان راهی برای حفظ نام تجاری یا محصول در خط مقدم ذهن مصرف کننده، استفاده می شود. تکرار می تواند آشنایی با نام تجاری را ایجاد کند، اما می تواند منجر به خستگی مصرف کننده نیز شود، در نتیجه مصرف کنندگان از آگهی هایی که زیادی تکرار می شوند، به زودی خسته می شوند. پس تکرار اگر زیادتر از حد مطلوب شود نتیجه عکس می دهد. بنابراین، برای موثر بودن، تکرار باید در فواصل نسبی مناسب رخ دهد، زیرا تکرار بیش از حد یکی از استراتژی های تبلیغاتی نادرست می باشد.

انواع تکرار

ایده پشت تکرار این است که زمانی که مصرف کننده برای خرید یک محصول خاص اقدام می کند، نام تجاری شما اولین موردی باشد که به ذهنش می آید. چندین نوع تکرار در تبلیغات وجود دارد. یکی این است که یک تبلیغ خاص چندبار از تلویزیون تکرار شود ، به عنوان مثال، همان تبلیغ در هر بار نمایش، نشان داده شود. راه دیگری که برای استفاده از تکرار وجود دارد. این است که محصول یا نام تجاری را در مکان های مختلف قرار دهید. به عنوان مثال، تبلیغات را در روزنامه ها، مجلات، تلویزیون، و رادیو منتشر کنید و یا در فیلم ها و جنگ های تلویزیونی محصول تان را تبلیغ کنید. نوع دیگری از تکرار استفاده از تبلیغاتی است که به سبک های مشابه تولید می شوند، اما نتیجه نهایی کمی متفاوت است. به عنوان مثال، تبلیغات تلویزیونی که از بازیگران مشابه استفاده می کنند، اما در سناریوهای مختلف.

همچنین بخوانید : ۵ آژانس تبلیغاتی برتر ایران 

نظریه دو عاملی

یکی از برجسته ترین نظریه هایی که تأثیر تکرار بر رفتار مصرف کننده را تبیین می کند، نظریه دو عاملی است در دهه ۱۹۷۰ توسط دانیل برلیون، استاد روانشناسی دانشگاه تورنتو، به وجود آمد. این تئوری که نظریه دو عاملی نامیده می شود، نشان می دهد که تکرار، فقط برای یک دوره اثر مثبت دارد و سپس اثر منفی دارد. در مرحله اول، تکرار یک آگهی به مشتریان اجازه می دهد تا با نام تجاری آشنا شوند. در این مرحله تکرار می تواند به عدم تمایل مشتری برای خرید یک محصول یا نام تجاری جدید غلبه کند. همانطور که تکرار ادامه می یابد، مصرف کنندگان با نام تجاری بیشتر آشنا می شوند و ممکن است به مرحله دوم وارد شوند، در مرحله فرسودگی، مصرف کنندگان از شنیدن نام برند خسته می شوند وقتی تکرار تبلیغات زیادی می یابد مصرف کنندگان از خرید محصول یا برند جلوگیری می کنند.

مارک های شناخته شده و ناشناخته

اثر تکرار می تواند بر اساس اینکه مصرف کننده در حال حاضر با نام تجاری تبلیغ شده آشنا است یا نه، متفاوت باشد. مصرف کنندگان تمایل دارند به یک آگهی که برای یک محصول یا نام تجاری کاملا جدید است، بیشتر توجه کنند، نسبت به آگهی یک محصول یا نام تجاری که با آن آشنا هستند. آگهی جدید برای مصرف کنندگان جالب تر خواهد بود، به طوری که بیشتر احتمال دارد که آن را در حافظه خود بسپارند. در این مورد، تکرار ممکن است موثرتر باشد، زیرا از آن برای تبلیغ یک برند یا محصول جدید استفاده می شود. هنگامی که مصرف کنندگان با نام تجاری یا محصول آشنا هستند، لازم است که تبلیغات کمتر تکرار شود در عین حال نتیجه مطلوبی هم خواهد داشت.

کیفیت

تکرار یک آگهی ممکن است به مصرف کنندگان نشان دهد که مارک یا محصول یک خرید خوب یا یک محصول با کیفیت است. این گاهی اوقات به نظریه سیگنالینگ اشاره می شود. در سال ۱۹۷۵، آنتونی مک گان، پژوهشگر دانشگاه وایومینگ و ریموند مارکارت، متوجه شدند آگهی هایی که به میزان بیشتری تکرار می شوند، در گزارش های مصرف کننده با کیفیت بالا رتبه بندی شده اند. مطالعات بعدی که منتشر شده است، تأیید کردند که مصرف کنندگان تمایل داشتند محصولاتی که تبلیغات شان بیشتر تکرار شده بود خریداری کنند. تکرار ممکن است مصرف کنندگان را قانع کند که تولید کننده پول زیادی صرف تبلیغات می کند چون محصول خوب است.

تکرار

یک اعتقادی که در میان تبلیغ کنندگان وجود دارد، این است که شما باید چندین بار مشتری بالقوه را قبل از اینکه شروع به ایجاد پیش فرض و نظر در مورد یک محصول یا خدمات کند، در معرض تبلیغات قرار دهید. بسته به تبلیغات هر محصول خاص، تعداد دفعاتی که مشتری بالقوه نیاز به قرار گرفتن در معرض تبلیغات را دارد، ممکن است متفاوت باشد. همانطور که گفتیم تکرار می تواند آشنایی و اعتبار را در افراد ایجاد کند. این باعث آگاهی بیشتر در ذهن مخاطب خواهد. اگر شما درباره یک نام تجاری خاص فکر می کنید زمانی که در حال استفاده از یک محصول خاص هستید، مانند پنیر صبحانه یا یک ماشین، پدیده TOMA رخ داده است. در واقع تبلیغ کنندگان این پدیده را TOMA می نامند. این آگاهی نتیجه تکرار در تبلیغات است.

اعتبار

قبل از اینکه بتوانید مشتریان را به خرید یک محصول یا خدمات متعهد و وفادار کنید، باید آنها را به اعتبار آن محصول یا خدمات مطمئن کنید. با چندین بار تکرار در تبلیغات، در تبلیغ کننده احساس آشنایی با محصول ایجاد می شود که در بلند مدت می تواند به اعتبار تبدیل شود. اگر مصرف کننده تصمیم بگیرد که محصول یا خدمات را خریداری کند و او راضی باشد، تکرار می تواند بیشتر اعتبار را تقویت کند.

آشنایی با نام تجاری

مارک های که برای مصرف کنندگان آشنا می باشند، دارای درجه ای از اعتبار هستند. تبلیغ کنندگان این آشنایی را پس از یک کمپین طولانی که صاحبان برندها مشتریان را با یک محصول یا خدمات خاص آشنا می کنند، به دست می آورند. آشنا ساختن نیاز به زمان دارد. شما باید به مشتریان خود نشان دهید که چه برندی هستید و آنها به شناخت نسبی درباره محصولات شما برسند. با توجه به ویژگی های محصول، خدمات یا کسب و کار و تکرار این پیام بیش از پیش، شما می توانید مشتریان خود را با نام تجاری تان آشنا کنید و همچنین بین مشتری و محصول یک ارتباط ایجاد کنید.

نتیجه گیری

اگر شرکت شما مربوط به فروش یک نوع آبمیوه است و می خواهید مشتریان بالقوه وقتی که می خواهند یک نوشیدنی بنوشند، به شرکت شما فکر کنند، باید برنامه ریزی دقیقی برای انتشار آگهی های تبلیغاتی خود داشته باشید. هدف تکرار تبلیغات این است که برند تبلیغ شده اولین چیزی باشد که مشتری در برخورد با یک کالای خاص به خاطر می آورد. پس از ایجاد حدی از اعتبار و آشنایی با نام تجاری، تبلیغ کنندگان با استفاده از تکرار تبلیغات به این ارتباط دست پیدا می کنند. بنابراین، تبلیغ کنندگان تعادل مناسب را با تبلیغات تکراری پیدا می کنند. طبق آنچه در ابتدا گفتیم برای اینکه یک برند بتواند در ذهن مشتریان بالقوه به عنوان اولین اسمی باشد که در زمان خرید یک محصول به یاد می آورد باید بسته به نوع آن کالا حداقل ۹ بار مورد تبلیغ قرار گیرد.

به گفتگو بپیوندید