رد کردن لینک ها

۱۰ کسب و کار خانگی پر در آمد

۱۰ كسب وكار برتر خانگي

تعریف کسب و کارهای خانگی : تعاریف متفاوتی از کسب و کار خانگی وجود دارد به صورت عام  به هر نوع فعالیت اقتصادی در محل سکونت شخصی که با استفاده از امکانات و وسایل منزل راه اندازی شود کسب و کار خانگی میگویند.

 

اهمیت کسب و کار خانگی:  در شرایط کنونی اقتصاد جهانی کسب و کارهای خانگی از بخشهای حیاتی و ضروری فعالیتهای اقتصادی کشورهای پیشرفته محسوب میشوند. کسب و کار خانگی از نظر ایجاد شغل ، نوآوری در عرضه محصول یا خدمات ، موجب تنوع و دگرگونی زیادی در اجتماع و اقتصاد هرکشوری میشوند.

کسب و کارهای خانگی برای جوانان ، نقطه شروع مناسبی برای راه اندازی کسب و کار شخصی است،  اندازی این شیوه از کسب و کار در مقایسه با دیگر انواع کسب و کار ساده و آسان است. به عنوان نمونه افراد جویای کار میتوانید با یک دستگاه رایانه ساده و یک خط تلفن ، یک کسب و کار اینترنتی مناسب راه بیندازید و کارها و خدمات مختلفی را به مردم عرضه کرده و ازاین شیوه برای خود درآمدی کسب نمایند.

 

سابقه کسب و کارهای خانگی :

کسب و کارهای خانگی در ایران سابقه کهن و دیرینه دارند. بسیاری از صنایع دستی که امروزه هم وجود دارند، در گذشته در منازل و محل سکونت افراد تولید میشده اند. بطور کلی کسب و کار خانگی پدیده جدید و نویی نیست ،بلکه در نتیجه تغییرات و تحولاتی که در فعالیتهای اقتصادی – اجتماعی امروز به وجود آمده به آن توجه بیشتری شده است و این نوع کسب و کارها به دلایل مختلف روز به روز گسترش و توسعه می یابند.

بصورت کلی سه شیوه برای کسب و کارهای خانگی مد نظر است :

 

الف:کسب وکار خانگی (Home business)

در این شیوه ، فرد شغل خود را به منزل می‌آورد و به جای این که هزینـه‌هـای زیادی برای اجاره یا خرید ساختمان اداری و شرکت بدهد، می‌تواند در منزل خود ، کار و شغل خود را به انجام برساند. در این نوع کسب و کار ، ارزش افزودة کالاها و خدمات تولید شده، نصیب‌ صاحب خانه و در ادامه زنجیره نصیب خریدار کالا و خدمات می‌شود.

 

ب: کار‌آفرینی مبتنی بر خانه (home based entrepreneurship)

این نوع کار‌آفرینی عبارت است از ایجاد اشتغال در خانه از راه تشکیل زنجیره منحصر به فردی از منابع مختلف به منظور بهره‌گیری از فرصتهای جامعه .

 

 

ج: کسب وکار مبتنی بر خانه (Home based business)

در این روش ، افراد کالاها و خدمات تولیـد شده خود را در درب و یا در داخل منازل دیگران تحویل می‌دهند. در این نوع روش کسب و کار ، مهم نیست که کالاها در کجا تولید شده ، بلکه معیار این است که کالاها و خدمات در منازل‌ مصرف‌کنندگان تحویـل داده ‌شود. در این نوع کار خانگی ، ارزش افزودة کـالاها و خدمات ، نصیب کسـی می‌شود که از بیرون این کالاها را می‌آورد.

 

مزایای کسب و کارهای خانگی :

تجربه نشان داده است که توسعه کسب و کارهای کوچک به دلیل ساختار ساده و زود بازدهی و نیاز اندک به سرمایه در جهت متعادل کردن بازار کار مؤثر بوده است. در کشور ما با توجه به ترکیب جمعیتی ، کسب و کارهای کوچک خانگی می تواند بازدهی مناسبی داشته و در کوتاه مدت و حتی در میان مدت در رفع مشکل بیکاری مؤثر باشد.

از این رو سامان بخشیدن ، به‌روز رسانی و نظام‌مند کردن کسب کارهای خانگی یک ضرورت آشکار است. در وضعیت کنونی ، ‌به لحاظ مدیریتی و سیاست گذاری ، هیچ سازمانی به طور مشخص متولی کسب و کارهای کوچک خانگی نیست. این مشاغل عمدتاً‌ به صورت سنتی و بدون جهت گیری کلی در کشور رواج دارد . درحالی که اگر بخواهیم این مشاغل به صورت پایدار و در تراز جهانی ایجاد شوند، نیازمند برنامه‌های حمایتی و آموزشی و به روزرسانی و استفاده از تکنولوژی‌های روز می باشد . بنابراین با اجرای این طرح طلیعة روشنی برای ساماندهی و نظام‌مند نمودن کسب و کارهای کوچک خانگی به وجود می‌آید و به تدریج ضمن شکل گیری یک نظام مدیریتی مشخص ، زمینة مناسبی برای شکل‌گیری نهاد متولی این مشاغل به وجود می‌آید .

توسعه فن آوری: امروزه با پیشرفتهای زیادی که در زمینه علوم رایانه و دیگر وسایل ارتباطی به وجود آمده، محیط خانه محل مناسب و کاراتری برای کسب و کار شده است.

بالا بردن کیفیت زندگی: امروزه اکثر صاحبان کسب و کار های خانگی بر این باورند که کار کردن در خانه، کیفیت زندگی آنان را بهبود میبخشد. کارکردن در خانه باعث میشود که وقت بیشتری به خانواده و خانه اختصاص یابد و به دیگر مسائل و موضوعات خانواده، از قبیل تربیت و پرورش فرزندان توجه بیشتری شود.به طور کلی امروزه کار و زندگی بیش از پیش در همدیگر ادغام شده اند.

از دیگر مزایای کسب و کارهای خانگی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • آزادی و استقلال عمل بیشتر
 • ساعات کاری انعطاف پذیر
 • ایجاد تعادل و موازنه بیشتر بین کار و زندگی
 • پایین بودن هزینه راه اندازیکسب و کار
 • پایین بودن میزان نرخ ریسک
 • امکان کارکردن پاره وقت
 • راحت تر بودن تربیت بچه ها
 • داشتن فرصت و زمان بیشتربرای کار
 • تناسب با ویژگیهای جسمی افراد معلول و کم توان
 • احتمال موفقیت بیشتردر جذب مخاطب
 • تناسب با اقشار مختلف و ارایه خدمات بیشتر
 • احساس راحتی بیشتر و کاهش استرس
 • عدم نیاز به مجوزات خاص
 • و …

 

 

۱۰ كسب وكار برتر خانگي

سياري از مردم در سراسر دنيا دوست دارند در خانه كار كنند. اين علاقه به ويژه زماني به اوج خود مي رسد كه درترافيك كلافه كننده خانه و محل كار هستند.

به گزارش بانكي دات آي آر، اين روزها خيلي از كارها را مي توان به مدد اينترنت و ارتباطات دوربرد در خانه
انجام داد. البته مدت هاست كه بسياي از خانمها در خانه كار مي كنند و نكته جالب اين است كه مردان زيادي نيزبه آنها پيوستند. در اينجا فهرستي از برترين كسب و كارهاي خانگي را به شما معرفي مي كنيم.

۱) نويسندگي و تولید محتوا :

نويسندگي شغلي است كه از قديم در خانه قابل انجام بوده است. اين روزها نويسندگان با دسترسي به اينترنت از آن مانند يك كتابخانه بزرگ استفاده مي كنند. رونق ناگهاني دنياي مجازي سبب بالا رفتن تقاضا براي نويسندگاني شده كه ميتوانند مطالب خواندني را در وبلاگ ها وبسايت هاقرار دهند.

۲) نظر سنجي ها

اين يكي ديگر از دست اوردهاي قرن بيست و يكم نظر سنجی است. شما مي توانيد در خانه بنشينيد و به ازاي انجام كار نظرسنجي براي شركت هاي مختلف پول بگيريد. كار شركت هاي نظرسنجي پرسيدن نظر مردم درباره بازار و محصولات شركت هاي مختلف است. شركت هاي توليدي و خدماتي همچنين با فرستادن نمونه مواد غذايي يا لوازم آرايشي و بهداشتي خود به منزل مسوولان نظرسنجي از آنها نظرخواهي مي كنند. به اين ترتيب اين افراد با ابراز نظر، براي خوددرآمد كسب مي كنند.

۳) شمع سازي

اين كار ويژه كساني است كه طبع هنري دارند. شمع را مي توان در خانه و از مواد خامي ساخت كه از عمده فروشيها تهيه شده اند. اين شمع ها معمولا پاي ثابت دكوراسيون جشن ها و مراسم ها هستند. بسياري از مردم دوست دارندبه جاي لامپ از نور ملايم شمع استفاده كنند.

اين كار نو آوري هايي هم دارد از جمله ساخت شمع شناور و شمع معطر. چنين محصولاتي بازار داغي دارند و حتي مي توان از اينترنت براي نمايش محصولات و در نتيجه سفارش آنها بهره گرفت.

 

۴) کلاسهای آموزشی  

كلاس هاي پاره وقت مي توانند براي بچه هايي كه براي حضور در كلاس يا تمام كردن تكاليفشان مشكلاتي دارند، مفيد باشند. اين روش تدريس خصوصي همچنين با عث بالا رفتن اعتماد به نفس دانش آموزاني مي شود كه در كلاس خجالتي هستند. اين كلاس ها از ارزش درماني بسيار بالايي برخورداند. از اين نوع آموزش ها مي توان براي افرادي كه در سطوح بالاتر تحصيل مي كنند هم استفاده كرد.

۵) انجام معاملات روزانه

هركسي مي تواند با وجود كامپيوتر و کمی دانش بورس يك معامله گر سهام باشد. شما مي توانيد با داشتن اينترنت در خانه و دسترسي به تابلو معاملات، كارگزار فرعي يك معامله ملكي یا بورسی باشيد. با آموزش و مقدار كمي پول مي توان معاملات خوبي را دربازار سهام انجام داد. آموزش عملي استراتژي هاي سرمايه گذاري را هم مي توان با داشتن اينترنت در خانه فراگرفت. اكثر كارگزاران براي توانمند سازي كارگزاران فرعي خود در جهت داشتن معاملات امن و سود ده آنها راراهنمايي مي كنند. نمي توان پاياني براي اين نوع آموزش متصور بود. شما مي توانيد با بهره گيري از اين نوعآموزش از ساز و كار همه شركت هاي دنيا آگاه شويد، ترازنامه بخوانيد، اطلاعات آماري بنيادين را آناليز كنيد وچارت هاي فني را مطالعه كنيد.

۶)  ترشي و مربا

برخي از خانم ها در درست كردن ترشي و مربا استاد هستند. درست كردن ترشي و مربا و فرستادن آنها به فروشگاه هاي مختلف براي فروش، يك كسب وكار خانگي عاليست. اين ابتداي راهي است كه مي تواند نتايج شگفت انگيزي داشته باشد. مي توان با تميز و استرليزه كردن بطري هاي قديمي از آنها براي اين كار استفاده كرد

 

 

 

۷) صابون سازي

اين هم فرصتي است هيجان انگيز و خوب براي كساني كه مي خواهند كسب و كار خانگي داشته باشند. صابون
سازي كار ساده ايست و مي توان آن را در خانه هم انجام داد. براي شروع اين كار مقداري روغن با كيفيت،
كلورانت و رايحه نياز داريد. مي توانيد صابون خام را از بازار تهيه كنيد و با رنگ و لعاب دادن به آن، به دوستان وآشنايان بفروشيد.

۸) ميزان سازي پيانو  ( کوک پیانو)

اين كار مختص كساني است كه پاي خود را از خانه بيرون نمي گذارند. براي انجام اين كار بايد بتوان به خوبي نت ها را شنيد و ميزان كننده الكترونيكي يا تجهيزات كلاسيك ميزان سازي نيز مورد نياز است. شناخت تجارت ميزان سازي پيانو و قطعات استفاده شده براي نگهداري آن، در كنار يك شماره تلفن براي دريافت تماس هاي كاربران

 

۹) نقاشی :

شايد شما از جمله كساني باشید كه همواره سرتان شلوغ بوده است. اگر الان زماني براي ماندن در خانه داريد،
نقاشي بر روي بوم يا حتي پياده كردن اين هنر بر كاغذ با آبرنگ مي تواند براي شما در آمد خوبي داشته باشد، البته به شرطي كه در انجام اين كار مهارت لازم را داشته باشيد. خيلي ها علاقه مند به جمع آوري آثار هنري هستند و شما مي توانيد با كمي هوشمندي آثار خود را با قيمت بالایی بفروشيد.

 

۱۰) پاسخ به نامه ها و مکاتبات اداری

اگر در نصيحت كردن ديگران تبحر داريد، مي توانيد از اين هنر براي درآمد زايي استفاده كنيد. وبسايتي بسازيد و در آن از كساني كه با مشكلات مختلف دست و پنجه نرم مي كنند، سوالاتي بپرسيد، بعد با استفاده از تجربه خود به نامه ها پاسخ داده و راهنماییشان کنید .