رد کردن لینک ها

تبلیغات در اینستاگرام

تبلیغات در اینستاگرام

در سالهای اخیر از اینستاگرام تنها به عنوان یک شبکه ی اجتماعی برای نشر تصاویر استفاده نمیشود بلکه به عنوان یک رسانه ی فعال در بازار پرهیاهوی تبلیغاتی میتوان از آن یاد کرد.ابزار کاربردی و مفیدی که با به راه اندازی کمپین های موفق تبلیغاتی,به نحو احسن از پتانسیل خود در راستای جذب و تحت تاثیر قرار دادن مخاطب استفاده کرده است.در سال ۲۰۱۵ اینستاگرام با قرار دادن قسمتی برای پروفایل های حرفه ای و شغلی,فضای مناسبی برای صاحبان کسب و کار به وجود آورده تا بتوانند از طریق ساختن پروفایلهای مخصوص کسب و کار,به جذب مخاطب خود اقدام کنند.

جالب است بدانید که پیوستن به این شبکه امری بسیار ساده است.خیلی ساده تر از آنچه فکرش را بکنید.کافیست به این نکته توجه کنید که محتوای شما باید به قدر کافی جذاب باشد به طوری که پتانسیل جذب مخاطب مد نظر شما که میخواهید به آن دست پیدا کنید را داشته باشد.روش ارزان و فراگیر برای جذب هرچه بیشتر بازار مخاطب هدف.قطعا با تمام این توصیفات الان مشتاق شدین راجع به روش تبلیغ در اینستاگرام و بهترین راه های اون آشنا بشی؟با ما همراه باش.

تبلیغات-در-اینستاگرام
تبلیغات-در-اینستاگرام

معنی اینستاگرام ادز(Instagram ads) چیست؟

Instagram ads حاوی تمام تبلیغاتی ست که در اینستاگرام منتشر میشوند.وسیله ای کاربردی که به صاحبین مشاغل و کسب و کارها این امکان را میدهد که تبلیغ خود را در قسمتی که برای این کار اختصاص داده شده و در پروفایلی که برای این منظور طراحی شده منتشر کنید و در کمترین زمان بیشترین بازخورد را جذب کنید.هیجان انگیز به نظر میرسد.این طور نیست؟مزیت تبلیغات اینستاگرامی برخورداری از تصویر و ویدئو است.همین ویژگی به تبلیغات رنگ و لعاب بیشتری میدهد و تاثیر گذاری تبلیغات را در اینستاگرام به حد اکثر میرساند.معمولات تبلیغات اینستاگرامی به عنوان محتوای اسپانسریsponsored)) شناخته میشوند که در سمت راست و بالای صفحه ی نمایش دیده میشوند.

هدف از تبلیغات اینستاگرامی چیست؟

قطعا این طور فکر میکنید که شرکتی که در اینستاگرام تبلیغ میکند به دنبال جذب مخاطبان و مشتریان جدید است,این طور نیست؟واقعیت این است که تنها هدف تبلغات اینستاگرامی فقط این نیست.هدف از به راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی در اینستاگرام رسیدن به آرمانها و خواسته های مختلفی از فروختن کالا و ارائه ی پشتیبانی گرفته تا گرد هم آوردن جامعه ای از مصرف کنندگان و دنبال کنندگان زیر پرچم یک برند تجاری است.

آموزش-تبلیغات-در-اینستاگرام
آموزش-تبلیغات-در-اینستاگرام

این هدف تمام جنبه های تبلیغ اینستاگرامی شما را در بر میگیرد و کیفیت و چند چون آنها را از مرحله ی انتخاب متن گرفته تا مرحله ی گروه بندی مخاطبین برای رسیدن هر چه سریعتر به طیف مخاطب مورد نظر را در بر میگیرد.

در حال حاضر تمام تبلیغات اینستاگرامی برای محقق کردن اهداف زیر ازین رسانه بهره میگیرند.

۱-رساندن حد اکثری پیام به جامعه ی مخاطبین

۲-بازاریابی محصول و ارائه ی سرویس مورد نظر

۳-هدایت مخاطبین به سایت

۴-افزایش بازدید و ترافیک سایت

۵-افزایش تعداد نصب برنامه در صورتی که کالای شما یک اپلیکیشن میباشد

۶-افزایش میزان دسترسی و آنالیز بازخورد جامعه ی مصرف کنندگان محصول

۷-دسترسی هرچه بیشتر به مصرف کنندگان بومی

۸-افزایش مشارکت مردمی در ایونت و فعالیتی که قصد برگذاری آن رادارید

۹-در دسترس قرار دادن کالا,خدمات یا برنامه ای که ارائه میدهید

۱۰-افزایش میزان بازدید برای ویدئویی که میسازید

۱۱-ارائه بروشور و کاتالوگ محصول

۱۲-سر زبان انداختن و مردمی ساختن برند تجاری

۱۳-افزایش ارزشگذاری محصول و برند تجاری

 

چه کسی میتواند در اینستاگرام تبلیغ کند؟

در سال ۲۰۱۵ اینستاگرام اجازه ی نشر تبلیغات را برای صاحبان مشاغل و شرکت ها به وجود آورد و بدین وسیله و به آنها اجازه داده شد از اینستاگرام به عنوان یک ابزار تبلیغاتی استفاده شود اما,اما این امکان برای همه ی شرکت ها وجود نداشت و کمپانی تجاری باید از یک سری فیلتر عبور میکرد تا مجوز انتشار تبلیغات خود در اینستاگرام را به دست می آورد.در ابتدا شرکت ها ی بزرگی چون Iphone,Nivea,Coca ColaوClose upتوانستند این مجوز را دریافت به انتشار تبلیغات اینستاگرامی خود بپردازند.

امروزه هر شرکتی امکان تبلیغ اینستاگرامی را دارد منوط به اینکه از تبلیغاتش از سیاست های تبلیغاتی اینستاگرام تبعیت کند.موضوع اساسی و مهمی که باید در تبلیغ اینستاگرامی شرکت وجود داشته باشد این است که حتما باید برای مردم مهم باشد تا مخاطب بتواند با آن ارتباط برقرار کند.

هزینه ی تبلیغ اینستاگرامی چقدر است؟

با توجه به اطلاعات موجود در فیسبوک,دو انتخاب پیش روی شرکتهایی که تمایل به استفاده از تبلیغ اینستاگرامی دارند وجود دارد.این شرکت ها میتوانند هزینه ای را برای تبلیغ روزانه یا تبلیغ دائمی پرداخت کنند.این هزینه باید بسته به طول مدت زمانی که تبلیغ در اینستاگرام منتشر میشود تعیین شده و پرداخت شود.

غالبا هزینه ی تبلیغ روزانه عددی بین USD 1.00وUSD5.00می باشد.اگر به تازگی کسب و کار خود را راه اندازی کرده اید پیشنهاد ما به شما این است که با مبالغ کمتر شروع کرده و به تدریج با افزایش فعالیت و محبوبیت کمپین تبلیغاتی خود این مبلغ را افزایش دهید.به این وسیله از پرداخت مبالغ غیر ضروری و پیش بینی نشده اجتناب کرده و از طرح کسب و کار Business planخود و برآورد مالی پیش بینی شده در این طرح خارج نخواهید شد.

به یاد داشته باشید که سرمایه ی مادی,نوع برنامه ای که میخواهید برای انتشار تبلیغ اینستاگرامی خود از آن استفاده کنید,و نوع مخاطبی که انتخاب میکنید تعیین کننده ی تعداد افرادی است که تبلیغ اینستاگرامی شما را خواهند دید و در نتیجه تعداد افرادی است که روی آن کلیک میکنند.بنابر این تمام تلاشتان را برای راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی جذاب و در عین حال منتاسب با خواسته ی مخاطبتان به کار ببندید.(این توصیه ی دوستانه از تیم چاچی را به خاطر داشته باشید)

چه نوع تبلیغاتی را میتوان از طریق اینستاگرام منتشر کرد؟

شاید به این موضوع فکر کنید که چه نوع تبلیغاتی را میتوان در اینستاگرام منتشر کرد و این تبلیغات باید شامل چه ویژگی هایی باشند.قطعا برای اینکه بتوانید تبلیغات در اینستاگرام  خود را منتشر کنید ملزم به رعایت ضوابط و قواعد مشخصی هستید.برای دانستن این قوانین با ما همراه باشید.

-تبلیغاتی که شامل تصویر هستند

تبلیغات-در-اینستاگرام
تبلیغات-در-اینستاگرام

در این نوع تبلیغات در اینستاگرام تنها از تصاویر جهت بازگو کردن داستان کسب و کارتان,اینکه شرکتتان در چه زمینه ای فعالیت میکند یا چه محصولی ارائه میدهید,استفاده میکنید

برای استفاده ازین نوع تبلیغات اینستاگرامی باید تصویر شرایط ویژه ای باشد برای مثال با فرمت jpegیا .pngباشد.صاحب آگهی از آزادی در انتخاب تعداد تصاویر تبلیغ خود برخوردار است اما توجه به استفاده از تصاویر با کیفیت مانند تصاویری که با دوربین با کیفیت و دقت بالا (دیسلر-SDLR)گرفته شوند.هیچ محدودیتی برای تصاویر وجود ندارد و تنها شرط دقت,وضوح و کیفیت بالاست.

.آنچه در خصوص تصاویر استفاده شده در تبلیغ اینستاگرامی ضرورت دارد:

-لازم است تصاویر دارای وضوح ۱۰۸۰*۱۰۸۰ پیکسل برای تبلیغات مربعی شکل و وضوح ۶۲۸*۱۲۰۰پیکسل برای تبلیغات دارای ویژگی Landscape(تبلیغاتی که تصویر در آنها به صورت مستطیلی ست و عرض تصویر از ارتفاع آن بیشتر است )باشند.

-تصاویر انتخاب شده باید دارای حداقل وضوح ۶۰۰*۶۰۰پیکسل باشند.

تبلیغاتی که حاوی ویدئو هستند

برای تبلیغات در اینستاگرام همچنین میتوان از محتوای ویدئویی استفاده کرد.از آنجا که ویدئوها میتوانند به بهترین نحو و در مدت زمان کوتاهی مجموعه ی کامل و مستندی از ویژگی ها ی محصول و فعالیت شرکت شما را به مخاطبان ارائه دهند,این روش بسیار ارزشمند است.

.آنچه در خصوص محتوای ویدئویی استفاده شده در تبلیغ اینستاگرامی  ضرورت دارد:

-حداکثر مدت زمان این ویدئوها باید ۱دقیقه باشد.

-درست مانند تصاویر,ویدئو نیز باید دارای حجم ۱۰۸۰*۱۰۸۰پیکسل در ویدئوهای مربعی و حجم۶۲۸*۱۲۰۰ پیکسب در ویدئوهایLandscapeباشد.

-ویدئوهای انتخاب شده باید دارای حداقل کیفیت ۶۰۰*۶۰۰پیکسل باشند.

تبلیغات-در-اینستاگرام
تبلیغات-در-اینستاگرام

استفاده از چندین تصویر متوالی

به کمک این روش میتوان حد اقل دو عکس و حداکثر ۱۰ عکس را برای تبلیغ اینستاگرامی خود انتخاب کنید به طوری که بیننده بتواند با ورق زدن تصاویر محصول یا تبلیغ شما را ببیند.

میزان و کیفیت وضوح تصاویر استفاده شده در این روش نیز مانند تصاویر استفاده شده در تبلیغ تصویری است.حداقل دقت تصویر باید ۶۰۰*۶۰۰پیکسل و حداکثر ۱۰۸۰*۱۰۸۰ پیکسل برای تصاویر Landscapeباشد.

تبلیغ در استوریstories

تبلیغات-در-اینستاگرام
تبلیغات-در-اینستاگرام

از سال ۲۰۱۶ اینستاگرام قابلیت جدیدی به نام داستان (story)را اضافه کرد.منظور از داستان یا استوری تصاویر و دیدئوهای کوتاه مدتی ست که بعد از ۲۴ساعت پاک میشنود.با کمک استوری میتوانید کمپین یا محصول تجاری خود را تبلیغ کنید.همچنین با کمک استوری میتوانید مخاطبان را برای ورود به صفحه ی خود هدایت کنید.این قابلیت توسط پروفایلهایی که با نشان آبی مشخص شده اند و پروفایلهای کسب و کار (business) نوشته میشوند.در صورتی که حساب کاربری شما جزو هیچکدام ازین دو گروه نیست میتوانید با به کار بردن ترفندهایی که به زودی توسط تیم چاچی آموزش داده مشود به این نشان دست پیدا کنید.

افرادی که وارد صفحه ی کاربری شرکت در اینستاگرام میشوند میتوانند استوری را ببینند.این مزیت در صورتی که تعداد زیادی دنبال کننده دارید,استراتژی کارآمدی خواهد بود.

*نظرتان راجع به خواندن مقاله ی جدید تیم چاچی تحت عنوان (افزایش تعداد فالوئرهای اینستاگرام)که به زودی منتشر خواهد شد چیست؟*

نکاتی ضروری  که باید راجع به کیفیت تبلیغاتی که در استوری ارائه میشوند بدانید:

این ویدئوها در بردارنده ی دیدئوهایی به مدت ۱۵ ثانیه و تصاویری به مدت ۵ثانیه است.

-ویددوها باید با فرمت mp4یاmovو تصاویر با فرمت jpeg یا png باشند.

-تصاویر نباید از ۳۰مگ و ویدئوها نباید از ۴گیگ بیشتر باشند.

فواید محتوای متنی در اینستاگرام و تبلیغ اینستاگرامی

تبلیغات-در-اینستاگرام
تبلیغات-در-اینستاگرام

صرف نظر از روش مورد استفاده در تبلیغ اینستاگرامی که انتخاب میکنید,متن و محتوای متنی از قواعد مشخصی تبعیت میکند:

-اگر متن روی تصویر باشد نباید ۲۰%تصویر را اشغال کند.از آنجا که توضیح آگهی به تعداد ۲۲۰۰کاراکتر محدود باشد توصیه ی ما به شما این است که از نوشتن محتوای طولانی به شدت پرهیز کنید زیرا در این صورت مخاطب برای خواندن ادامه ی متن باید روی دکمه ی(خواندن بیشتر)کلیک کند که غالبا این کار را انجام نمیدهد و به این وسیله شما از رساندن پیام خود باز خواهید ماند.

 

در این مقاله با شیوه هایی که به شما کمک میکنند تا یک تبلیغ اینستاگرامی موفق بسازید آشنا کردیم.بی شک اهمیت رسانه ها و شبکه های اجتماعی در امر تبلیغات و نقش پر رنگ آنها در جوامع بشری امروزه بر کسی پوشیده نیست.

 

 

 

 

 

 

به گفتگو بپیوندید