رد کردن لینک ها

۱۰ نکته برای بهبود نتایج تبلیغات اینترنتی

۱۰ نکته کلیدی برای بهبود و بهره گیری از نتایج تبلیغات اینترنتی

بهبود وب سایت از لحاظ زیبایی و کاربرد آسان :

تمامی فعالیت هایی که صاحبان کسب و کار در زمینه تبلیغات انجام می دهند در صورتی  عملکرد موفقی خواهند داشت که این تبیلغات موجب شود کاربران بر روی لینک  کلیک کنند و به وب سایت انها  هدایت شوند، در واقع تبلیغات تنها موجب جذب ترافیک می شود و این وب سایت شرکت است که می تواند نرخ تبدیل ترافیک به مشتری را تعیین نماید. شما به عنوان صاحب کسب و کار باید تا حد ممکن وب سایت خود را بهبود دهید تا کاربران پس از وارد شدن به وب سایت شما به جستجو در آن و خرید کردن یا استفاده از خدمات از شما ترغیب گردند. طراحی زیبا، راحت بودن امکان گردش در وب سایت و همچنین سرعت بارگذاری وب سایت شما از مسائلی هستند که می توانند در تبدیل کاربران به مشتریان تاثیر گذار باشند.

تعیین اهداف تجارت تبلیغات :

تبلیغات-اینترنتی
تبلیغات-اینترنتی

حتی اگر شما به عنوان صاجب کسب و کار بهترین و با کیفیت ترین تبلیغات را ایجاد کنید و هزینه های زیادی را نیز صرف تبلیغات نمایید، اگر ندانید که از این تبلیغات چه هدفی داشته و می خواهید کاربرانی که به وب سایت شما جذب می گردند چه اهدافی را دنبال نمایند، نمی توانید به موفقیت دست یابید.

صاحبان کسب و کار باید پیش از آنکه پروسه تبلیغات خود را شروع نمایند ابتدا برای کار خود هدف گذاری کنید و کاربران هدف تجارت خود را تعیین کنند و بدانند که می خواهند چه کسانی را به وب سایت خود جذب نمایند و قصد دارند تبلیغاتی که ایجاد می کنند برای کدام دسته از افراد جذاب باشد.

تعیین نوع استراتژی استفاده از روشهای تبلیغاتی :

این نکته نیز در راستای پاراگراف بالا بوده و صاحبان کسب و کار باید ابتدا کاربران هدف خود را تعیین نماوده و سپس بررسی کنند که این کاربران در کدام پلتفرم های اینترنتی بیشتر حضور دارشته و کدام یک از رسانه های اجتماعی  و یا سامانه های اینترنتی بیشتر برای سن و موقعیت کاربران انها طراحی شده است و کاربران هدف آنها را بیشتر جذب می نماید برای نمونه شما باید بررسی کنید که کاربران شما بیشتر در شبکه اینستاگرام عضو هستند و یا تلگرام و توییتر را ترجیح می دهند. سپس تبلیغاتی متناسب با نوع پلتفرم و درخور حال کاربران هدف خود ایجاد نمایند.

دقت و حوصله برای طراحی تبلیغات داشته باشید :

تبلیغات اینترنتی
تبلیغات اینترنتی

صاحبان کسب و کار و طراحان کمپین های تبلیغاتی باید به خاطر داشته باشند که آنها  فضای محدودی در اختیار دارند تا از طریق آن پیام خود را به کاربران برسانده و آنها را تشویق به خرید از خودتان نمایند، پس بایستی از این فضای محدود به بهترین شکل ممکن استفاده نمایند. در نظر داشته باشید تمامی رنگ ها و طراحی هایی که برای تبلیغات خود انتخاب می نمایید در جذب مشتریان ثاتیر گذار می باشند و شما باید زمان زیادی را صرف فکر کردن درباره انتخاب بهترین کلمات و عبارات، رنگ ها و طرح های موجود در تبلیغات خود نمایید. به خاطر داشته باشید که همین انتخاب ها می توانند نتایج شما را ۲ تا ۳ برابر بهبود دهند.

در تبلیغات به صورت واضح و شفاف صحبت نمایید:

درست برخلاف آنکه در بازاریابی محتوا عنوان میشود  که اهداف خود را در لفافه عبارات و کلمات بگنجانید و به گونه ای با کاربر صحبت کنید که متوجه هدف اصلی شما نشود، در تبلیغات اینترنتی باید واضح و شفاف باشید و هدف خود را مستقیم و بی پرده به زبان بیاورید زیرا تبلیغات اینترنتی فضا و زمان محدودی دارند. پس اگر می توانید یک مفهوم را با سه کلمه برسانید هیچ گاه برای بیان آن از ۱۰ کلمه استفاده ننمایید.

استفاده از کلید های CTA :

در تبلیغات اینترنتی منظور و هدف باید به صورت کاملا واضح و بی پرده به کاربران عنوان شود و پس از آنکه اهداف تبلیغات  بیان شد به جای آنکه از آنها خواسته شود  که به آدر س شما در فلان وب سایت و یا فلان فروشگاه در آدرس شما مراجعه کنند از یک کلید کلید CTA استفاده گردد که مستقیما آنها را به وب سایت شما و یا صفحه تلگرام یا اینستاگرام شما هدایت نماید. طراحی صحیح کلید CTA می تواند در جذب مشتریان بسیار تاثیر گذار باشد.

استفاده از المان های دیداری در تبلیغات :

در دنیای امروز و دنیایی که سرشاز از رنگ و طرح است تمامی افراد به المان های دیداری توجه و علاقه بیشتری نسبت به نوشته ها نشان می دهند و بررسی های آماری نشان داده است که المان ها دیداری چندین برابر تاثیر گذارتر از نوشته ها می باشند. برای آنکه بتوانید در نگاه اول کاربران را جذب نمایید و تاثیر خوبی در ذهنیت آنها ایجاد نمایید باید بتوانید تبلیغاتی ایجاد کنید که از لحاظ دیداری آنها را جذب نماید و طراحی زیبایی داشته باشد. به خاطر داشته باشید که عدم توجه به طراحی نگارش یک آگهی تبلیغاتی و وجود اشتباهات املایی و گرامری می تواند تاثیر بدی در ذهن ببینندگان نسبت به شما ایجاد نماید.

لوگوسازی و استفاده از لوگوی برند تجاری در تبلیغات:

یکی از مهم ترین عواملی که می تواند در موفقیت آینده تجارت صاحبان کسب و کار تاثیر گذار باشد، شناساندن برند  به مشتریان می باشد. صاحبان کسب و کار باید بتوانند برند خود را به مشتریان بشناسانند و کاری کنند که آنها برند خاص تجارت آنها  را به خاطر بسپارند. این هدف با ایجاد یک لوگوی ساده و در عین حال جذاب قابل دستیابی می باشد، صاحبان کسب و کارو مشاوران تبلیغاتی باید لوگوی خود را در تمامی تبلیغات خود قرار دهند تا با استفاده از این روش بتوانند برند خودشان را به همه بشناسانید.

۹) بررسی و ارزیابی نتایج:

یکی از مهم ترین نکته ای که باید برای تبلیغات اینترنتی خود آن را به خاطر داشته باشید، ارزیابی نتایج تبلیغات انجام شده به صورت بلادرنگ می باشد. شما باید از زمانی که یک تبلیغ را منتشر می نمایید نتایج را مورد آنالیز قرار دهید و در صورتی که نتایج بدست آمده نتایج مورد نظر شما نمیباشد سریعا طراحی، شیوه و مطالب تبلیغاتی خود را تغییر دهید و این کار را آنقدر تکرار کنید تا شیوه درست تبلیغاتی که شما را به اهداف تجاریتان نزدیک می کند را بیابید.

بهره گیری از تجربیات دیگران :

دنیای اینترنت بسیار گسترده و وسیع است و لی با این وجود تبلیغات در این دنیای گسترده بسیار سخت و دشوار به نظر می رسد صاحبان کسب و کار می توانند با تکیه بر دانش و تجربه شرکتها و آژانس های تبلیغاتی که کاراصلی آن شتای و توسعه کسب و کار است کار خود را شروع نموده و از تجربیات این شرکتها بهره گیری نمایند به یقین می توان گفت که هزینه تبلیغات هدفمند و بهره گیری از تجربیات دیگران کمترین هزینه و بالاترین نرخ سود را برای صاحبان کسب و کار به دنبال دارد .

دنیای اینترنت دنیایی است مملو از فرصت های تجاری مختلف و بهره بردن از این فرصت ها تنها به خود شما و تلاشی که برای دستیابی به اهداف خودتان انجام می دهید بستگی دارد.

 

به گفتگو بپیوندید