رد کردن لینک ها

چگونه یک تبلیغ موفق در اینستاگرم داشته باشیم ؟

اینستاگرام و تبلیغات موفق

کدامیک از ما اینستاگرام را نمیشناسد؟و کدامیک از ما در اینستاگرام صفحه ی شخصی ندارد؟امروزه بیش از ۱ میلیارد  مشترک از اینستاگرام استفاده میکنند تا جائیکه اهمیت و نفوذ آن با فیسبوک برابری میکند.تمام این قابلیت ها اینستاگرام را به ابزاری کار آمد و کاربردی برای تبلیغات تبدیل کرده است.فضایی گه تبلیغات شما را به بیشترین تعداد ممکن از مخاطبان میرساند در عین حال ارزانتر و آسانتر از تمامی ابزارهای شناخته شده برای تبلیغات است.

 

تبلیغات-در-اینستاگرام
تبلیغات-در-اینستاگرام

 

چرا؟با افزایش تعداد مشترکین این صفحه و به لطف استفاده از محتواهای صوتی و تصویری میتوان تبلیغاتی با کیفیت ساخت و به بیشترین میزان مخاطب دست یافت.

بهترین روش کنونی تبلیغ در اینستاگرام استفاده از صفحه هایی است که دارای بیشترین تعداد دنبال کننده است و به شما امکان دسترسی فراگیر و آسان به بالاترین جامعه ی آماری از مخاطبانتان را میدهد.اما آنچه که بیش از همه اهمیت دارد و تیعیین کننده ی نوع و میزان اثربخشی تبلیغ شماست پاسخی است که به این دو سوال میدهید.

تبلیغات-در-اینستاگرام
تبلیغات-در-اینستاگرام

هدف شما از تبلیغ چیست؟

پاسخ به این سوال کلیدی برای ساخت و انتشار تبلیغ اینستاگرامی شما بسیار حائز اهمیت است.هدف شما از تبلیغ در اینستاگرام نوع صفحه و اکانتی را که برای تبلیغ باید انتخاب کنید معیین میکند.خواه تبلیغ شما راجع به افزایش تعداد فالوئر  اکانت شخصیتان باشد,خواه تبلیغ یک چالش یا مسابقه,آگهی تخفیف یا حتی فروش یک محصول خاص,پیش از طراحی و انتشار تبلیغ خود با پاسخ به این سوال که چه هدفی را از تبلیغ در اینستاگرام دنبال میکنید میتوانید به راحتی اکانت و درگاهی که تبلیغ از طریق آن منتشر میشود و به دنبال آن طیف مخاطبین مد نظر خود را مشخص میکند.

تبلیغات-در-اینستاگرام
تبلیغات-در-اینستاگرام

مخاطب مورد نظر شما کیست؟

آیا مخاطب شما به طور کلی خانواده است؟یا دوست دارید طیف خانمها را هدف تبلیغ خود قرار دهید؟شاید تبلیغ شما و محصولی که ارائه میدهید تنها مخصوص آقایان است شاید خدمت و محصولی که ارائه میدهید صرفا کودکان خانواده را مخاطب قرار میدهد.ممکن است بخواهید پیام خود را به قشر خاصی از جامعه مثل پزشکان,معلمان,دانشجویان و …..برسانید.

تبلیغات-در-اینستاگرام
تبلیغات-در-اینستاگرام

پاسخ به این پرسش که جامعه ی مخاطبین شما کدامیک از طیف های گفته شده را در بر میگیرد راه دیگری برای تعیین درگاه و صفحه ای است که تبلیغ خود را از طریق آن منتشر خواهید کرد.

برای میخواهیم برای  یک ساعت مردانه از یک برند جهانی که ۳۰%تخفیف خورده است و فروش آن از امروز تنها به مدت یک ماه شروع میشود,تبلیغ اینستاگرامی بسازیم.

بنابر این جامعه ی مخاطبین این تبلیغ آقایان و مخصوصا جوانان هستند.هدف از انتشار این آگهی نیز تبلیغ تخفیف برای یک برند مشهور در مدت زمان معین است.الان میتوانید با انتخاب صفحه و درگاه مناسب به انتظار این تبلیغ در اینستاگرام بپردازید.

بهترین گزینه برای دستیابی به تعداد حد اکثر مخاطبان,اکانت هایی است که لباسهای مردانه,ساعت ها و هر انچه مورد نیاز جوانان است محور اصلی خود قرار میدهند.

 

با تعیین جامعه ی مخاطبین و هدف از تبلیغ,مراحل تدوین وطراحی یک تبلیغ موفق اینستاگرامی به پایان نمیرسد.در حقیقت مسائل زیادی در ساخت یک تبلیغ موفق اینستاگرامی دخیل هستند که در این مقاله برآنیم تا پرده از آنها برداریم.هر کدام ازین موارد میتواند شما را در طراحی,ساخت و انتشار یک تبلیغ موفق اینستاگرامی با هدف دسترسی به بیشترین میزان مخاطب یاری دهد.

تبلیغات-در-اینستاگرام
تبلیغات-در-اینستاگرام

بعد ازین مقدمه میخواهم رازی را با شما در میان بگذارم و  آن این است که:لزوما هر اکانت مشهوری که دارای هزاران فالوئر است یک درگاه مناسب برای تبلیغ اینستاگرامی شما نیست.

اکثر صاحبین آگهی بدون هیچ تحقیق و تاملی یک اکانت مشهور که صرفا دارای تعداد زیادی فالوئر است برای انتشار تبلیغ خود انتخاب میکنند در حالی که این گاهی درست به ضرر صاحب برند تمام میشود.مدتی ست که من تعداد زیادی از این اکانت های مشهور را زیر نظر گرفته میزان موفقیت و شکست یک تبلیغ در این اکانت ها را بررسی میکنم.لذا تصمیم گرفتم راجع به چگونگی انتخاب صفحه ای که میخواهید تبلیغ خود را از طریق آن منتشر کنید با شما صحبت کنم.

تعداد زیادی از صاحبین آگهی از عدم موفقیت و نارضایتی خود از قرار دادن آگهی در اکانتهای مشهور خبر میدهند.این صفحه ها دارای بیشترین تعداد مخاطب فعال است.چرا با وجود دسترسی به این تعداد از جامعه باز هم تبلیغ روی این صفحه ها گاهی با شکست رو به رو میشود؟پیش از اینکه در مورد مناسب بودن یا نبودن یک صفحه و اکانت تصمیم گیری کنید به میزان بازخورد های مردم با این صفحه و کیفیت این بازخوردها توجه کنید.

 

مقصود از بازخورد چیست؟

منظور ما از بازخورد دو موضوع مهم است که در ادامه به آنها میپردازیم.

-تعداد لایک ها(پسندها) بر یک تصویر نسبت به تعداد دنبال کنندگان.

-تعداد و کیفیت  بازخورد ها و کامنت ها روی یک تصویر.

 

با بررسی این دو عامل و نکته ی مهم میتوانید تشخیص دهید که آیا این اکانت برای انتشار تبلیغ اینستاگرامی شما مناسب است یا خیر.تعداد زیادی از صفحه ها ی شخصی در اینستاگرام وجود دارند که تعداد فالوئر های آنها بیش از ۲۰۰هزار نفر است اما تعداد لایک ها(پسندها) زیر ۱۰۰۰ عدد است که این نشان دهنده ی این مطلب است که دارنده ی این اکانت با پرداخت پول تعدای فالوئر فیک(غیر واقعی)خریده است.

برای مثال شرکت (freshly) که به تازگی دست به انتشار تبلیغات زیادی روی اکانت ها و صفحه های مختلف کرده است که تعداد کل فالوئر های این اکانت ها بیش از یک میلیون نفر است.با وجود این تعداد زیاد فالوئر و تبلیغ روزانه و مستمر شرکت تنها ۵۰ هزار فالوئر دارد.تبلیغ اینستاگرامی کمپانی روی پیج هایی با فالوئر زیاد علی رغم صرف هزینه و انتشار روزانه,با شکست رو به رو شد.دلیل آن تنها یک چیز بود.فالوئر های غیر واقعی.

 

در تلاشی دیگر این کمپانی به مدت یکماه دست به تبلیغ در اکانتی با ۸۸۸ هزار فالوئر زد.این اکانت برای ساخت کلیپ ها و ویدئوهایی با محتوای طنز طراحی شده بود.تبلیغ محصولات غذایی در اکانتی با فضای طنز؟فکر نمیکنم ایده ی جالبی باشد.تمام مخاطبین این اکانت به دنبال مطالب طنز هستند بنابر این هیچوقت با دیدن تبلیغ یک محصول غذایی نسبت به باز کردن و مطالعه ی ان اقدادم نخواهند کرد.

اقدام بعدی شرکت انتشار تبلیغ در یک اکانت شخصی مربوط به فردی بود که علاقه ی زیادی به آشپزی داشت و تصاویر زیادی از بشقاب های متنوع غذا در صفحه ی شخصی خود قرار داده بود.تعداد فالوئر های این اکانت ۱۳۶هزار نفر بود.این ایده تقریبا موفق بود زیرا با توجه به زمینه ی علاقه مندی صاحب اکانت و فالوئر های او به آشپزی تبلیغ و انتشار محصولات غذایی در این فضا,با استقبال زیادی مواجه شد.

تبلیغات-در-اینستاگرام
تبلیغات-در-اینستاگرام

اکانت دیگری که توجه این کمپانی را برای انتشار آگهی جلب کرد دارای تعداد ۲۲۶هزار فالوئر بود.این تعداد فالوئر در نگاه اول بسیار وسوسه انگیز بود اما پس از انتشار آگهی و صرف هزینه,تجربه ی دیگری به مجموعه شکست های کمپانی اضافه شد.چرا؟میزان بازخورد ها در این صفحه در مقایسه با تعداد وسوسه انگیز و جالب توجه مخاطبین آن بسیار اندک بود و دلیل آن هم یک ترفند و دروغ برای جذب پول از سوی سازنده ی اکانت بود.ترفند مخاطبان غیر واقعی.در نگاه اول توجه شما را به خود جلب میکند و به صورت نامحسوس جیبتان را خالی میکند.

 اشتباه بزرگ دیگری که این شرکت کرده است بسیار خنده دار است و آن اینکه:صفحه ی اصلی این شرکت هنوز شخصی (privet)است.(تا همین لحظه درخواست من برای دنبال کردن را قبول نکرده اند :D).اشتباه بعدی آنها از تمام اشتباهات قبلیشان ناشیانه تر است.کمپانی فرشلی یک مسابقه با هشتگ مسابقه_فرشلی به راه انداخته است اما من تا کنون نتوانستم هیچ اطلاعی از جزئیات این مسابقه به دست بیاورم زیرا هیچ تصویر و پستی را با این هشتگ در صفحه ی شخصی خود کمپانی و حتی اکانت هایی که روی آنها تبلیغ میکند نیافتم.تمام تصاویر تنها با عنوان شرکت در مسابقه منتشر شده بود و هیچ توضیح دیگری در بر نداشت.به راستی چه اتفاقی در بخش تبلیغات اینستاگرامی فرشلی در حال افتادن است؟

و سلسه ی این شکست ها میتواند تبدیل به موضوع سریالی باشد که همچنان ادامه دارد…..

 

بنابر این برای رسیدن به یک تبلیغ موفق اینستاگرامی بعد از ساخت و طراحی مناسب آن,عواملی مثل صفحه و فضایی که برای انشار این آگهی انتخاب میکنیم به میزان زیادی در موفقیت تبلیغ اینستاگرامی دخیل است.به فضای کاری و موضوع محوری اکانتی که میخواهید تبلیغ خود را در آن منتشر کنید توجه کنید.محور اصلی این صفحه باید با تبلیغ شما,مخاطب هدفتان و پیامی که قصد انتشار آن را دارید همخوانی داشته باشد.همچنین پیش از اینکه حساب بانکی تان را برای انتشار آگهی در صفحه های پر مخاطب خالی کنید از واقعی بودن مخاطبان و فالوئر های این اکانت های به ظاهر مشهور مطمئن شوید.در مقاله های بعدی با عوامل دیگری که در شکست یا موفقیت یک تبلیغ اینستاگرامی دخیل هستند بیشتر آشنا میشویم.از شکیبایی و همراهی ششما کمال تشکر را داریم و هرگونه ایده و پیشنهادتان را مشتاقانه پذیرا هستیم.

 

 

 

به گفتگو بپیوندید