رد کردن لینک ها

تبلیغات چه مزایایی دارد ؟

تبلیغات چه مزایایی دارد؟

در مقاله حاضر به مزایای تبلیغات می پردازیم. از میان مزایای بسیاری که می تواند وجود داشته باشد ما به ۱۲ مورد از مهم ترین آن ها اشاره می کنیم:

۱) معرفی یک محصول جدید در بازار،

۲) گسترش بازار،

۳) افزایش فروش،

 ۴) رقابت با رقیبان مختلف،

۵) افزایش خیرخواهی،

۶) آموزش مصرف کنندگان،

۷) حذف واسطه ها،

۸) محصولات با کیفیت بهتر،

۹) پشتیبانی از فروش،

۱۰) فرصت های شغلی بیشتر،

۱۱) کاهش قیمت روزنامه ها و مجلات،

۱۲) بالا بردن سطح زندگی مردم

در ادامه به توضیح هر یک از موارد بالا می پردازیم و نقش آنها را در فرایند فروش محصول بیان می کنیم:

۱) معرفی یک محصول جدید در بازار:

تبلیغات نقش مهمی در معرفی یک محصول جدید در بازار دارد. این باعث می شود مردم نیاز به خرید محصول جدید را احساس کنند.

۲) گسترش بازار:

تبلیغات تولید کننده را قادر می سازد بازار خود را گسترش دهد. همچنین در جستجوی بازارهای جدید برای فروش محصول و حفظ بازارهای موجود به او کمک می کند و نقش مهمی را در گسترش بازاریابی محصولات تولید شده ایفا می کند، حتی می تواند محصول را به اطلاع افرادی که در مناطق دور افتاده و محروم زندگی می کنند برساند.

۳) افزایش فروش:

تبلیغات، تولید انبوه کالاها را تسهیل می کند و حجم فروش را افزایش می دهد. به عبارت دیگر، با افزایش فروش، هزینه های تولید کاهش می یابد و با هزینه های بیشتری را می شود به تبلیغات اختصاص داد.

۴) رقابت با رقیبان مختلف:

تبلیغات به شدت در ملاقات نیروهای رقایب فعال در بازار مفید است. در واقع از طریق تبلیغات می توان با رقیبان موجود به رقابت پرداخت و محصول خود را در کنار سایر محصولات ارتقا داد.

۵) بهبود حسن نیت و افزایش خیرخواهی:

تبلیغات به افزایش حسن نیت درباره نگرانی مردم از خرید محصول کمک می کند. اینکه تولید کننده در تبلیغات محصول خود را به مردم معرفی می کند موجب چنین حسن نیتی در افراد می شود. تکرار تبلیغات و افزایش کیفیت محصولات، اعتبار بیشتری را برای تولید کننده به ارمغان می آورد و حسن نیت را بیشتر افزایش می دهد.

۶) آموزش مصرف کنندگان:

بعضی از تبلیغات یک جنبه آموزشی هم برای مخاطب در بر دارد . این مشتریان را با محصولات جدید و کاربردهای متنوع خود آشنا می کند و در مورد استفاده های جدید از محصولات موجود به آنها آموزش می دهد.

۷) حذف واسطه ها:

هدف تبلیغات ایجاد یک ارتباط مستقیم بین تولید کننده و مصرف کننده است، به این ترتیب واسطه های بازاریابی را از بین می برند. این باعث افزایش سود تولید کننده می شود و مصرف کننده محصولات را با قیمت های پایین تر تهیه می کند.

۸) محصولات با کیفیت بهتر:

محصولات مختلف تحت نام های مختلف تبلیغ می شوند. یک محصول مارک کیفیت استاندارد را برای مصرف کنندگان فراهم می کند. تولید کننده کالاهای با کیفیت را به مصرف کنندگان ارائه می دهد و تلاش می کند تا اعتماد به نفس خود را در محصول خود به دست آورند.

۹) پشتیبانی از فروش:

تبلیغات به میزان زیادی کار یک فروشنده را تسهیل می کند. مشتریان در حال حاضر با محصولی که فروشندگان آن را می فروشند آشنا هستند. تلاش هایی که یک فروشنده  برای فروش محصول انجام می دهد به طور گسترده ای توسط تبلیغات انجام می شود. واقعا درست می گویند که  “فروش و تبلیغات مثل کلید و قفل هستند.

۱۰) فرصت های بیشتر استخدام:

تبلیغات فرصت های شغلی بیشتری را برای بسیاری از افراد با استعداد مانند نقاشان، عکاسان، خوانندگان، کاریکاتوریست ها، نوازندگان، مدل ها و افرادی که در آژانس های تبلیغاتی مختلف کار می کنند، ایجاد می کند.

۱۱) کاهش قیمت روزنامه ها، مجلات و غیره:

تبلیغات به شدت در کاهش هزینه روزنامه ها و مجلات و رسانه های امثال آن مفید است. هزینه ارسال یک روزنامه عمدتا توسط آگهی های منتشر شده در آن به دست می آید.

۱۲) بالا بردن سطح زندگی مردم:

تجربه کشورهای پیشرفته نشان می دهد که تبلیغات به شدت مسئول افزایش سطح رفاه زندگی مردم است. به گفته وینستون چرچیل “تبلیغات قدرت مصرفی و استانداردهای زندگی افراد را بهتر می کند”. مثلا در یک کشور در حال توسعه با افزایش سطح آگاهی مردم، مصرف کنندگان مختلف با محصولات با کیفیت بالاتر آشنا می شوند، و این در افزایش سطح زندگی مردم تاثیر گذار است.

به گفتگو بپیوندید