رد کردن لینک ها

مدیر آژانس تبلیغاتی چاچی: تبلیغات هزینه است. نه تنها هزینه بلکه گاهی عامل سقوط است.

(رزومه بهترین آژانس تبلیغاتی، چاچی در یکسالگی آن)

گفتگو صمیمانه با مدیر مجموعه چاچی

چاچی در یکسالی که گذشت توانست با بیش از ۱۱۰ کسب و کار مختلف همکاری و ۱۵ کمپین موفق را برگزار نماید. مجموعه آزانس تبلیغاتی چاچی در عرصه های مختلف تبلیغات، تبلیغات محیطی، طراحی سایت، برندسازی، خدمات دیجیتال مارکتینگ فعالیت می نماید. در این گزارش کارنامه یکساله چاچی و نتیجه تلاشهای شبانه روزی این مجموعه را به شرح توضیح خواهیم داد.

سید محمد موسوی مدیریت مجموعه چاچی

پای صحبت مدیریت جوان این مجموعه آقای سید محمد موسوی می نشینیم. ایشان ضمن داشتن کسب وکار مشاوره،کوچینک و آژانس تبلیغاتی چاچی صاحب کارخانه تولیدی محصولات شوینده پاکر هم می باشد. منتظر می مانیم تا از تجربه ها ی خود در این باره بگوید. با فروتنی تمام در ابتدا گوش به صحبتهای ما می دهد و پس از اینکه متوجه می شود چرا در محل کار ایشان حاضر شدیم و وقت مصاحبه  گرفتیم از ما می خواهد کمی صبر کنیم تا کارهایی  که در دستور کارش بوده تمام کند و با فراغ خاطر با هم گپ بزنیم .

به عنوان اولین سوال لطفا خودتان معرفی کنید و سابقه کاری تان را بازگو کنید.

برای هر کلام آغازیست و برای هر جاری شدن اقدامی لازم، من سید محمد موسوی در حال حاضر وارد سی و هفتیمن سال زندگیم شدم و نزدیک به هجده سال است که کارفرما می باشم در زندگیم همانطور که تجربه های موفقیت را چندین بار لمس کردم، طعم تلخ شکست را هم تجربه نمودم در داستان زندگی من پر است ازنقش انسانها و راهنماهای خوب که به نوعی کمک کردن تا تجربه کنم، بیاموزم واقدام کنم و اکنون به مرحله ای برسم که حرفی برای گفتن و تجربه ای برای یاد دادن داشته باشم.

اتاق فکر چاچی
اتاق کار چاچی
اتاق کار چاچی
اتاق کار چاچی
اتاق کار چاچی
اتاق کار چاچی
اتاق کار چاچی
  • در این یکسال با چه مجموعه هایی آشنا شدید و چه کمپینهایی و برگزار کردید؟

مجموعه های بسیاری در عرصه های مختلف باهاشون همکاری کردم  و در حدود بیش از ۱۱۰ شرکت و برند مختلف بوده که افتخار کسب تجربه و در محضرشون داشتم . کمپینهای (وقتشه زندگیتو عوض کنی )(گورستان انتخابها)(یلدایی شو) (صادرکنندگان نمونه )(عیدانه)(رمضان در مشهد) و (درجستجوی مهربانی ) را برگزار کردیم که بسیار موفق و بر اساس استراتژی های اصولی و کاربردی تهیه شده بود.

یکی از تخصصهایی که ما داریم کوچینگ مناسب کسب و کار است بدین صورت که در کنار صاحب کسب و کار قرار  میگیریم  و مدل کسب و کار را در ابتدا آنالیز و سطح پیشرفت آنها را با توجه به مزایای و معایبی که دارند با همین ظرفیت و توانمندیها ارایه می دهیم و راهکارهای مناسب در صورتیکه درخواست افزایش بهره وری داشته باشند (یعنی ظرفیت اسمی و واقعی خود را افزایش دهند) پیشنهاد می گردد. بارها شده صاحبان کسب و کار پس از جلسه اول و دوم مشاوره متوجه شدند که آینده مدل بیزینس آنها زیاد جذاب نیست و فقط وقت صرف کردن است یا بارها شده لایه های پنهان و نقطه های طلایی کسب و کار خود را برای درآمد زایی ندیده بودند و باز بارها شده با انعطاف پذیری توانستند بیزینس مدل خود را تغییر بدند و درآمد تساعدی کسب کنند.

لوگو چاچی
همه چی با چاچی
  • نظر شما درباره تبلیغات چیست و  چه زمانی باید تبلیغات کنیم؟

قسمت دوم سوال شما یکی از چالش های من با مدیران ،  تفهیم زمان تبلیغات به آنهاست و سپاسگذارم که سوال کردید. من باور دارم که تبلیغات در هر زمانی هزینه است و اگر درست بودجه بندی و استراتژی نداشته باشه نشه نه تنها هزینه نیست بلکه ضرر و باعث سقوط یک بیزینس خوب می شود.

در حقیقت تبلیغات یک جنگ است و زمانیکه بحث تبلیغات در مجموعه ها باز می شود یعنی به این فکر هستند که وارد میدان جنگ بشوند پس برای ورود به میدان جنگ و اطلاع از نقشه های دشمن نیازمند یک تیم حرفه ای  با ابزار حرفه ای هستیم که مهندسی جنگ را آموخته ونقشه مین گذاری و استراتژی ها را بشناسد و کمک کند که در جنگ پیروز گردیمچای به عنوان بهترین آزانس تبلیغاتی میتواند کمک شایانی به صاحبان کسب و کار کند.

 مثالی میزنم : کسب و کاری بود که در زمینه تزیینات داخلی ساختمان  فعالیت داشت و قبل از اینکه چارت مدیریتی و پرسنلی خود را ترسیم کند  ظرفیت سنجی پذیرش خود را ببینید و کار بر روی دیجیتال مارکتینگ را آغاز کند و کلا بیزینس مدل خود را بنویسد  و برآورد درآمدی خود را از میزان بودجه تبلیغات  معین کند، شروع به تبلیغات زیاد از نوع برندینگ کرد. از شخصیتهای معروف برای معرفی خود استفاده می کرد و با هجمه مشتری و سوال روبرو شد نتوانست در زمان مناسب پاسخگوی آنها باشد و در ریزترین و متدوالترین مبحث بازار یابی یعنی تهیه دیتا بیس مشتریان کوتاهی کرد این تبلیغات تا زمانی ادامه داشت که محبور شد برای جبران هزینه تبلیغات تخفیف های اقوا کننده بگذارد تا بتواند پول تبلغیات را جذب کند در برندینگ موفق نبود مجبور شد که تبلیغات سوشیال مدیا را شروع کند و این تبلیغات را با جایزه یک میلیاردی همراه کرد و متاسفانه باز هم موفق نبود این روش محکوم با نابودی و فراموشی است برای این مدل تبلیغات و کسب و کار کسی دست نمی زند.

مثالی دیگر می زنم شرکت تولیدی محصولات شوینده ای است که برای فروش محصولات خود شروع به تبلیغ  جایزه و قرعه کشیهای اقوا گرایانه کرد و او هم متاسفانه تا زمانیکه تبلیغات دارد فروش دارد و زمانیکه تبلیغات قطع می گردد از اذهان می رود. و تنها پول به جیب آژانس تبلیغاتی سرریز میگردد البته من هم به عنوان یک آژانس تبلیغاتی در مشهد مشغول به فعالیت هستم و رکورد طولانی ترین بیلبورد تبلیغاتی در ایران با طول ۳۶۰ متر در اختیار من است ولی هیچ وقت نمی گذارم افرادی که از من اطلاعات و تبلیغات لازم دارند و مشورت میگیرند بدون هیچ آگاهی بر روی بیلبوردها اکران شوند.

در مدل کسب و کار و کوچینگ من هدف اول بهبود ساختار رفتاری و حرکتی و تصمیم گیری مدیران و تهیه آنالیز داده ها توسط آنها برای نتیجه گیری های آینده است و بعد استفاده از تمام ظرفیت شرکت برای تبلیغات و پس از آن در صورتیکه به حد تراز پیش بینی نشده نرسید سپس تبلیغات از مدل هوشمند و آگاهانه استفاده می گردد. این روش بارها و در مدلهای مختف آزمایش شده و بسیار تاثیر گذار است نتیجه این روش در آینده و موفقیت مجموعه ها بسیار اثر بخش خواهد بود. 

  • سپاسگذار و در انتها اگر صحبتی دارید ممنون میشم بفرمایید.

ضمن عرض خسته نباشید و آرزوی اینکه تمام روزهای زندگیتون از روز قبلش زیباتر باشه ، به تمام کسب و کارهای فعال در ایران این هشدار را می دهم که هیچ برندی یک شبه برند نشده و هیچ راه میانبری برای رسیدن به موفقیت و برند شدن وجود نداره. فرق در سرعت و طول گامها است روزتون خوش و سپاس.

  • من هم از شما خداحافظی می کنم و آرزوی موفقیت بیشتر برای شما و مجموعه چاچی داریم.

– چاچی به معنای قدرت تیر خارج شده از کمان است و در واقع در چاچی شتاب دهی به کسب و کارها جهت موفقیت را در اولویت تمام کارها ی خود قرارداده است  در زیر به شرکتهایی که با این مجموعه کار کرده اند نگاهی می اندازیم.

کلینیک تخصصی سرو
کلینیک تخصصی سرو
پدر شیشلیک شاندیز پایون صفدری
شیشلیک صفدری
نوین زعفران
نوین زعفران
خشکبار نارمک
آقای فرش
خشکبار نارمک
شاهسوند
آرنیکا
آرنیکا
آریا بارون
آریا بارون
سیم و کابل افلاک
سیم و کابل افلاک
ایمان تجارت روشن
ناران
بازرگانی پردیس دورافشان
سایت پیشگام
عالیس
تیاک
شکوه
شکوه
دوریکا
شادیار
پگاه
صنایع پخت مشهد
مشهد کابل
بی بی لند
رب خرم
میامی
میامی
میامی
فرش پرشین مشهد
انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی
باشگاه شطرنج ایده
انجمن هدای عضو
برنج ایرانیان
نیوشا نیک https://www.newshanik.ir/
انتشارات گامز
پرفسور بازیما
شهر مشاغل کارالند
هایپر می
زیبایی حامد تیهو
آجیل چی
انجمن دیابت مفتاح
انجمن دیابت مفتاح
باشگاه ورزشی آی موشن
باشگاه ورزشی آی موشن
درمانگاه تخصصی سرو
کلینیک تخصصی دندانپزشکی اسمارت
گل پروانه
گروه مبلمان لیپاریس
گالری پارچه لیانا
حوله سلین
آزانس هواپیمایی اسپادانا
آزانس هواپیمایی آراد سیر
گالری پارسیس
برند نازگل
برند زوریک
گروه خودرو سیاسی
رستوران و کافی شاپ تراس
تبیلغات بنفش
دانشکده علوم پزشکی
دانشکده علوم پزشکی
دانشکده علوم پزشکی
دانشکده علوم پزشکی
اهدای عضو
بازرگانی حسینیان
خانه عطر
گروه راه سلامتی
برنج فلاح
نان مزرعه
هانیسا بیوتی
خانه فرشتگان

به گفتگو بپیوندید