رد کردن لینک ها

۶ کمپین تبلیغاتی برتر دنیا

۶ کمپپین تبلیغاتی خلاقانه

تبلیغات کمپینی و فرایند اجرای آن جدای از صرف هزینه‌ نقش بسیار مهمی در بازار یابی ( مارکتینگ ) دارند. به همین دلیل در بودجه بندی سالانه و قبل از آغاز هر فرایند بازاریابی معمولا میزان بودجه مورد نیاز برای انجام تبلیغات تعیین می‌ گردد. در دنیای مدرن و برخورداراز تکنولوژی های دیجیتال و پیشرفته و به ویژه در این اواخر صاحبان کسب و کار روشهای خاصی را برای بازاریابی به نام بازار یابی پارتیزانی یا چریکی (Guerrilla Marketing) برگزیده اند . روش بازاریابی چریکی و پارتیزانی به شکلی نامنظم، اما همراه با خلاقیت و نوآوری به کار گرفته می‌شود این شیوه به گونه‌ای که باعث تعجب مخاطب می‌شود و باعث شکسته شدن مرزهای دست و پاگیر و پرهزینه بازاریابی سنتی و البته کاهش هزینه‌های تبلیغ را نیز به دنبال داشته است و به همین دلیل است که بازاریابی چریکی از محبوب‌ترین و موثرترین روش‌های تبلیغی محسوب می‌شود.

 در این شیوه هر چقدر تبلیغات با خلاقیت بیشتری همراه باشند به همان میزان در ماندگاری نام برند و مارکت کسب و کار در ذهن مشتری بیشتر کمک خواهد کرد. از آنجایکه که نوآوری ضامن موفقیت این قبیل از کمپین های بازاریابی است به همین دلیل نیز شاهد تنوع بسیار زیاد در کمپین‌های تبلیغات چریکی هستیم.

در بخش نخست کمپین های تبلیغاتی خلاقانه ۶  برند را بررسی می نماییم . 

۱) شرکت فالجر- Folgers 

کمپین-تبلیغاتی
کمپین-تبلیغاتی

این شرکت به عنوان یکی از بزرگترین شرکت‌های موفق ایالات متحده در زمینه فروش قهوه است. این شرکت در کمپین تبلیغی خلاقانه خود ، با استفاده از طرح یک فنجان قهوه و تلفیق آن با بخارهای خارج شده از این فنجان، رهگذران را ترغیب به خرید قهوه نمود .  این شرکت Folgers با استفاده از این نوع تبلیغ خلاقانه در معابر پرتردد به خصوص در ساعات اولیه روز یکی از کارآمدترین روش‌های تبلیغات چریکی را بکار گرفت که جزءبرترین های تبلیغی بود و خلاقانه ترین کمپبن های تبلیغی را به خود اختصاص داده است.

کمپین-تبلیغاتی
کمپین-تبلیغاتی

۲) شرکت نیکون ( Nikon ) 

کمپین-تبلیغاتی
کمپین-تبلیغاتی

شرکت نیکون یکی از برندهای معتبر در زمینه تولید دوربین های عکاس است این شرکت یکی دیگر از شرکت‌هایی است که به کمک تبلیغات خلاق ، روش و شیوه بازاریابی خود را عملی کرده است. در این شیوه با روش کمپین های خلاقانه تابلو تبلیغاتی این شرکت که در معابر عمومی و ایستگاه‌های مترو نصب شد و به کمک نور چراغ‌هایی که به عنوان فلاش دوربین در این تابلوها جاسازی شده بود توجه عابران را به خود جلب می‌کرد. تبلیغات خلاقانه این شرکت باعث شده است که در مسیر نصب تابلوها هیچ عابری بی‌تفاوت از جلوی این تابلوی تبلیغاتی عبور نکند.

کمپین
کمپین

۳) شرکت فیتنس  (  fitness company ) :

کمپین-تبلیغاتی
کمپین-تبلیغاتی

شرکت فیتنس شرکتی است که در زمینه تناسب اندام و بدنسازی فعالیت دارد این شرکن تبلیغات خلاقانه چریکی خود را در کنار کارت ویزیت‌های خلاقانه انجام داد در این راستا شرکت‌های تناسب اندام فیتنس از طریق دستکاری میله‌ی دستگیره وسایل نقلیه عمومی ذهن مشتری را درگیر می‌کرد  و ایده و طرحی نو و خلاقانه را اجرا کرد در این طرح خلاقانه شرکت با ستفاده از میله وزنه‌برداری به جای میله دستگیره مترو و اتوبوس توجه همه را جلب نمود و بی‌شک جلب توجه این قبیل تبلیغات علاوه بر ثبت  نام برند در ذهن مشتری، آن‌ها را ترغیب به آگاهی از این برند و کسب اطلاعات بیشتر می‌کند.

شرکت-فیتنس
شرکت-فیتنس

 

۴) شرکت کاپسیکو ( capsico )

 طراحی پوستر‌ها و بیلبوردهای تبلیغاتی خلاقانه در موفقیت تبلیغات چریکی بسیار مهم و ضروری است. در شکل زیر نمونه‌ای از طراحی خلاقانه یک بیلبورد تبلیغاتی برای سس فلفل قرمز تند را می‌بینیم. برای توصیف تند بودن این سس بخشی از بیلبورد تبلیغاتی به شکل سوخته طراحی شده است. این امر باعث جلب توجه مخاطب می‌شود. زیرا در ابتدا این‌گونه به نظر می‌رسد که بخشی از بیلبورد تبلیغاتی در اثر رعد و برق یا هر دلیل دیگری دچار سوختگی شده است، اما با دقت می‌توان متوجه شد که این امر نشانه‌ای از تند بودن سس فلفل قرمز است.

بیلبورد-تبلیغاتی
بیلبورد-تبلیغاتی

  بیلبورد تبلیغاتی خلاقانه برای سس فلفل قرمز تند کاپسیکو

 ۵) شرکت چراغ قوه Duracell

تبلیغات خلاقانه هر شرکت بر اساس محصولات آن شرکت طراحی می‌شود. به عنوان مثال شرکت تولید کننده چراغ قوه Duracell به منظور پیشبرد اهداف و استراتژی بازاریابی تبلیغاتی خود از تابلوهای تبلیغاتی سطح شهر و طراحی‌های تبلیغاتی خلاقانه روی اتوبوس‌ها استفاده کرد . شرکت دوراسل با توجه به نوع محصول  شرکت، تبلیغات خود را که پس از تاریک شدن هوا مفهوم پیدا می‌کند طراحی نمود. در طول روز به دلیل روشن بودن هوا معمولا مخاطبان به این تبلیغات توجهی نخواهند کرد.

duracell
duracell

تصویر ۴- تبلیغات خلاقانه شرکت تولید کننده چراغ قوه Duracell

۶) شرکت Sharpie:

شارپیه
شارپیه

شرکت شارپی شرکتی است که در زمینه تولید ماژیک فعالیت دارد  این شرکت برقراری ارتباط عاطفی و احساسی با مشتری را یکی از کلیدهای موفقیت در بازاریابی و تبلیغات خود قرارداده است و استفاده از تبلیغات تعاملی با برقراری ارتباط عاطفی با مشتری یکی از ایده‌های خلاقانه شرکت Sharpie برای معرفی ماژیک‌ها و خودنویس‌های خود بوده است.

این شرکت با توجه به این‌که معمولا مردم علاقه دارند بر روی آتل‌بندی دست و پای گچ گرفته شده آشنایان و دوستان یادگاری بنویسند با طراحی یک تبلیغات خلاقانه دیجیتالی این امکان را برای تمامی مخاطبان خود فراهم کرد . مخاطبان را با نوشتن یادگاری بر روی تابلوی دست آتل بندی شده‌ای که در ایستگاه‌های اتوبوس و دیگر معابر عمومی تعبیه شده بود جلب می نمود.با این شیوه  نام این برند را به عنوان یکی از محبوب‌ترین تولیدکننده‌های ماژیک و خودنویس برای همیشه در ذهن مخاطب ثبت خواهد شد .

کمپین تبلغاتی #شصت _ مارکتینگ توسط شرکت تبلیغاتی چاچی طراحی و اجرا شده این کمپین با شعار شصت مارکتینگ که مخفف ش شتاب ، ص صعود و ت توسعه است طراحی تبیین شده است . 
این کمپین با پسشتوانه بیش از ۶۰ تابلو محیطی و برخورداری از طولانی ترین تابلو محیطی خاورمیانه با طول بیش از ۳۵۰ متر 
جایگاه ویژه ای از ارتقای سطح تبلیغات را برای مخاطبان ارایه نموده است

جهت ورود به صفحه شصت مارکتینگ کلیک کنید 

به گفتگو بپیوندید