رد کردن لینک ها

پوش كمپين،تكنيك هاي جديد و مدرن در بازاريابي

پوش کمپین روشی برای بازاریابی است که با هدف قرار دادن قشر وسیعی از كاربران و مخاطبات سرعت رشد و توسعه‌ی کسب‌وکار را چند برابر می‌کند.امروزه بازاریابی مفهومی بسیار گسترده تر از قبل را، در ذهن صاحبان کسب و کار تداعی می کند

اهميت برخی کسب‌وکارها به گونه‌ای است که همیشه باید کمپین‌های بازاریابی ۲۰۱۹آنلاین را در برنامه‌ی تبلیغاتی خود لحاظ کنند. بسیاری از آن‌ها روی کمپین‌های جستجوی شبکه سرمایه‌گذاری می‌کنند تا نیازهای فعلی بازار را برطرف کنند، به این مدل کمپین‌های بازاریابی پول کمپین (pull campaign) گفته می‌شود. در نقطه‌ی مقابل این نحوه پوش کمپین (push campaign) قرار دارد که در آن محصول یا خدماتی تبلیغ می‌شوند که نیازهای اولیه‌ی مخاطب را هدف قرار نمی‌دهند.

پوش کمپین ها مخاطبان و کاربران آتی و جدید را مورد هدف قرار می دهند و معتقدند که شانس کسب و کار را باید در مخاطبان جدید هم تست کرد و نباید تنها بر روی مخاطبین فعلی یا قدیمی تر، توجه و برنامه ریزی نمود. این متد و استراتژی پوش کمپین ها باعث می شود کسب و کار با سرعت بسیار زیادی مسیر رشد و پیشرفت را طی کند.

دلایل زیادی برای بازاریابی به روش و نحوه پوش کمپین وجود دارد و استفاده از این روش مزيت ها و خوبي هاي زیادی برای کسب‌وکار دارد اما اغلب مردم آشنایی چندانی با آن ندارند. در ادامه‌ی این مقاله‌ی  به بررسی بیشتر استراتژی‌های پوش کمپین و مزاياي ان ميپردازيم.

۱- بهره برداري از مزایا و مزيت هاي بازاریابی گوگل

گوگل مفهومی به نام مخاطبان و كاربران داخلی بازار تعریف کرده است تا با مصرف‌کنندگانی که در موتور جستجوی گوگل محصولی را جستجو یا مقایسه می‌کنند و همچنین کاربران سایت یوتیوب ارتباط برقرار کند. گوگل مجموعه‌ی گسترده‌ای از مخاطبان داخلی بازار دارد که فعالیت آنلاین& رفتار احتمالی آن‌ها را در آینده پیش‌بینی می‌کند. به‌عنوان مثال کاربرانی که چندین بار از سایت‌های خرید و فروش ماشین بازدید می‌کنند احتمال دارد در آینده ماشین بخرند. مخاطبان داخلی بازار گوگل کمک می‌کنند یک کسب‌وکار عملکرد بهتری داشته باشد و مناسب‌ترینو بهرين مخاطبان را هدف قرار دهد. درنتیجه ابزار بسیار قدرتمندی است. استفاده از بنرهای تبلیغاتی با رنگ و طراحی مرتبط با صفحه‌ی فرود، اقدام به عمل و محتوای مناسب برای بالا بردن نرخ تبدیل از جمله اقداماتی هستند که هنگام استفاده از مخاطبان داخلی بازار عملکرد بازاریابی را بهبود می‌بخشند.

 

۲- درج و قرار دادن بنرهای تبلیغاتی در وب‌سایت‌ها مرتبط

ماهانه بیش از دو میلیون وب‌سایت برای گذاشتن و درج آگهی تبلیغاتی خود در شبکه‌ی جستجوی گوگل درخواست می‌دهند. این یعنی کسب‌وکارها می‌توانند به راحتی شرکت‌های مرتبط با محصول یا خدمات خود را شناسایی کرده و آگهی تبلیغاتی خود را در آن درج کنند. همان‌طور که می‌دانید امروزه تبلیغات کلیکی در سراسر اینترنت ترويج پیدا کرده‌اند که به ازای هر کلیک مبلغ کمی دریافت می‌کنند و ترافیک ورودی به سایت را بسیار افزایش می‌دهند.  گاهی اوقات سایت‌های پرطرفدار محل کوچکی را به بنرهای تبلیغاتی اختصاص می‌دهند و کاربر يا مخاطب شاید با یک رويئت متوجه آن‌ها نشود. این بنرها معمولا هزینه‌ی پایین‌تری برای اجاره دارند.

۳- ساختن کمپین‌های تبليغاتي مشابه در گوگل

ساخت کمپین‌های تبلیغاتی مشابه با نگاه کردن به لیست مخاطبانو كاربران فعلی و شناسایی کاربران جدیدی آغاز می‌شود که رفتاری مشابه کاربران فعلی دارند. به‌عنوان مثال اگر یک کسب‌وکار لیستی از کاربرانی داشته باشد که وارد وب‌سایت شده‌اند، گوگل با به کارگیری فاکتورهایی مانند رفتار آنلاین کاربران فعلی لیست، کاربرانی با رفتار مشابه را شناسایی می‌کند. گوگل همچنین با قرار دادن بنرهای تبلیغاتی خوش آب و رنگ در صفحه فرود مخاطب و با ارائه محتوای مناسب به وی، سعی در بالابردن نرخ توجه مخاطب به یک کالای خاص دارد و ازین طریق به شکل پوش کمپین بازاریابی می کند.کاربران مشابه اگر توسط محتوای مناسب هدف قرار بگیرند& ابزار قدرتمندی خواهند بود. علاوه‌براین فراموش نکنید که برای مخاطبان مشابه باید اهداف مشابه در نظر گرفته شود. در غیر این صورت کمپین بازاریابی شکست خواهد خورد.

 

۴- استفاده از خدمات فیسبوک

فیسبوک نیز مانند گوگل خدماتی برای معرفی مخاطبان شبيه بهم و مشابه به کسب‌وکارها عرضه می‌کند. با این تفاوت که فیسبوک اطلاعاتی در مورد خرید محصولات، استفاده از کارت‌های اعتباری، مراجع خرید، نیازهای فعلی و اطلاعاتی از این قبیل را نیز در اختیار کسب‌وکارها قرار می‌دهد. شبکه‌ی اجتماعی فیسبوک اطلاعاتو داده هاي  بسیار مهم و ارزشمندی برای رشد و توسعه در اختیار کسب‌وکارها قرار می‌دهد اما شخصی که بخواهد از این اطلاعات بهره ببرد باید در استفاده از پلت‌فرم حرفه‌ای باشد.

شانس موفقیت پوش کمپین‌ها با استفاده از چهار متدی که بررسی کردیم بالا خواهد رفت. به طور کلی تمام استراتژی‌هایی که از خدمات گوگل و فیسبوک استفاده می‌کنند باید نقطه‌ی ایده‌آل کسب‌وکار را پیدا کنند، مخاطبان مناسب را هدف قرار دهند و از تکنیک‌های بازاریابی مجدد استفاده کنند. پوش کمپین مخاطبان و کاربران جدید را هدف قرار می‌دهد و معتقد است به جای سرمایه‌گذاری روی قشر خاصی از مخاطب باید شانس کسب‌وکار را روی مخاطبان جدید امتحان کرد. در این صورت کسب‌وکار با سرعت بیشتری رشد و توسعه پیدا خواهد کرد.

فیسبوک خدماتی فراتر از گوگل ارائه می دهد:

شبکه اجتماعی فیسبوک هم خدماتی مشابه گوگل برای کشف مخاطبان انجام می دهد. فیسبوک با توجه به لایک کردن و بازدید کاربران خود از صفحه های مختلف، اطلاعات بسیار گسترده و ارزشمندی را در اختیار دارد و می تواند رفتار کاربران را شناسایی و آنالیز کند. این اطلاعات می تواند به صاحبان کسب و کار کمک شایانی کند و شخصی که بخواهد ازین اطلاعات استفاده کند باید دانش گسترده ای در رابطه با پلت فرم داشته باشد.  البته فیسبوک در مقایسه با گوگل اطلاعات گسترده تری مانند مراجع خرید، نیازهای فعلی مخاطبان یا استفاده از کارت های اعتباری را نیز در اختیار صاحبان کسب و کار ها قرار می دهد.

سخن پاياني

در انتها ذکر این نکته ضروری است که شانس پوش کمپین ها در جذب مشتریان آتی بسیار بالاست و این نوع بازاریابی با چهار روشی که در بالا ذکر شد بسیار حرفه ای و حساب شده مخاطبان جدید و ایده آل را به سوی کسب و کاری خاص جذب می کند.

به گفتگو بپیوندید