رد کردن لینک ها

نكات مهم و كليدي براي موفقعيت كمپين هاي بازاريابي ۲۰۱۹ ديجيتال ماركتنيگ

نكات مهم و كليدي براي موفقعيت كمپين هاي بازاريابي ۲۰۱۹ديجيتال ماركتنيگ

ویرلن با بررسی و تحلیل و تجزيه انواع روش‌های بازاریابی۲۰۱۹ آنلاین که مورد استفاده کسب‌وکارهای مختلف در ایران قرار گرفته است، مهمترین و كليدي ترين نکات تاثیرگذار در موفقیت یا عدم موفقیت کمپین‌های۲۰۱۹ دیجیتال مارکتینگ را اعلام کرد.

استارتاپ‌های بسیاری در سراسر دنیا و جهان همین‌طور ایران، کسب‌وکار خود را شروع می‌کنند؛ اما براساس آمارها بیش از نود درصد آن‌ها به موفقیت نمی‌رسند!

عباس فلسفی، مدیر عامل شرکت دیجیتال مارکتینگ ویرلن در توضیح این موضوع می‌گوید اگر دستیابی به یک تجارت و برند موفق را به یک پازل هزار تکه تشبیه کنیم، متوجه می‌شویم که قطعا عوامل بسیاری مانند بخش‌های مختلف پازل در این موضوع تاثیرگذار هستند؛ به عنوان مثال نظر وپيشنهاد اولیه، میزان دانش، مهارت و تجربه‌ی کارآفرین، میزان سرمایه‌گذاری، موقعیت زمانی و مکانی، شرایط اجتماعی و بسیاری از موارد دیگر در شروع و ادامه‌ی کار تاثیرگذار هستند.

شرکت‌های بسیاری با نظر‌ی عالی توسط اشخاص تحصیل‌کرده و با تجربه راه‌اندازی می‌شوند، سرمایه‌ی قابل توجهی را جذب می‌کنند و برند خود را در شرایط مناسب از نظر موقعیت جغرافیایی در زمان مناسب به مردم معرفی می‌کنند؛ اما هرگز به موفقیت خوب و  قابل توجهی دست پیدا نمی‌کنند یا حتی تعطیل می‌شوند! یکی از مشکلات بزرگ و عمده‌ی چنین کسب‌وکارهایی این است که نمی‌توانند در امر بازاریابی و برندینگ عملکرد خوب ومناسبی داشته باشند؛ بنابراین در بخش فروش هم نتیجه‌ی مطلوبی و عالي را به‌دست نمی‌آورند و توانایی عرضه‌ی گسترده خدمات و محصولات خود را پیدا نمی‌کنند.

مدیران برخی از این شرکت‌ها از هزینه‌های تبلیغات فراری هستند؛ اما نکته‌ی قابل توجه این است که حتی بسیاری از مدیران با وجود اینکه هزینه‌های بسیاری را برای تبلیغات پرداخت کرده‌اند، باز هم شکست خورده‌اند! پس مشکل کجاست؟! مشکل اینجاست که حرکت در مسیر تبلیغات و بازاریابی مانند قدم زدن روی یک طناب باریک است. اگر درست و اصولی جلو بروید، می‌توانید کاری منحصربه‌فرد و عالي را انجام دهید؛ اما با کوچک‌ترین اشتباه از دور خارج می‌شوید و باید از اول شروع کنید.

در این مقاله با ویرلن همراه باشید تا به‌صورت مختصر برخی از نکات کلیدی و تاثیرگذار در دیجیتال مارکتینگ ۲۰۱۹را بررسی کنیم؛ نکاتی که در موفقیت یا عدم موفقیت کسب و کارها تاثیر بسیار مهم بالایی دارند.

نکاتی بسیار مهم که هر شركت دار و مدیر بازاریابی لازم است قبل ازشروع تبلیغات اینترنتی در نظر داشته باشد:

 • بررسی، تحقیق و کسب اطلاعات و داده ها کامل در مورد ویژگی‌ها و هزینه‌های انواع روش‌های بازاریابی۲۰۱۹ و تبلیغات آنلاین
 • بسته‌بندی و جمع اوري حرفه‌ای خدمات و محصولات برای ارائه به مخاطبان با قابلیت رقابت با رقبا
 • استفاده‌ی به موقع و به اندازه از تمام ابزارهای بازاریابی دیجیتال۲۰۱۹
 • انتخاب مهم و درست و تمرکز بر بهترین و موثرترین روش‌های تبلیغاتی۲۰۱۹
 • تجزیه و تحلیل آمار و گزارش‌هایی که میزان بازخورد هر روش بازاریابی را نشان می‌دهد
 • هدف‌گیری مجدد براساس بازخوردها و ادامه‌ی تبلیغات موثر به‌صورت مستمر
 • استفاده از راهکارهای جدید بازاریابی که توسط سایر رقبا استفاده می‌شود

به چه صورت مهمترين و بهترین روش ها را برای بازاریابی اینترنتی ۲۰۱۹انتخاب کنیم؟

در انتخاب بهترین روش و استراتژی تبلیغاتی باید دقت بسیار بالایی داشته باشید و روشی را انتخاب کنید که این شرایط را داشته باشد:

 • تاثیرگذاری مناسب در کوتاه‌مدت و بلندمدت
 • جذب خریدارو كاربر و مشتری به‌صورتی که باعث کسب درآمد و برگشت هزینه‌های تبلیغات شود
 • باعث ایجاد ارزش افزوده و برندینگ شود
 • با سایر روش‌های تبلیغاتی ما هماهنگ باشد و به‌صورت مکمل عمل کند

با بهترین و كليدي ترين استارتژی بازاریابی دیجیتالی۲۰۱۹ سپس آشنا شوید:

اگر استارتژی‌های بازاریابی دیجیتال۲۰۱۹ برترین استارتاپ‌ها و مدل هاو برندهای داخلی و خارجی را بررسی کنید، متوجه می‌شوید که همگی تمرکز بسیار بالایی روی حضور در رتبه‌ی اول نتایج جستجوی گوگل دارند؛ بنابراین قطعا بهترین و موثرترین استراتژی، برنامه‌ریزی برای سئو SEO و تبلیغات در گوگل است.

تبلیغات گوگل شرایط مناسبی را برای نتیجه‌گیری سریع‌تر در اختیار ما قرار می‌دهند؛ اما در طولانی‌مدت، چندان به‌صرفه نیست و هزینه‌ی خيلي بالایی دارد. در نتیجه بهتر است بهینه‌سازی سایت برای قرار گرفتن در رتبه‌ی اول گوگل را به عنوان مهمترین امر در بازاریابی آنلاین در نظر بگیریم؛ زیرا قطعا حضور در رتبه‌ی اول گوگل به معنای جذب بیشترین تعداد خریدار، با کمترین هزینه در طولانی‌مدت است.

مراحل مهم در طراحی وراه اندازي استراتژی بازاریابی۲۰۱۹ از طریق سئو سایت:

 • طراحی سایت براساس تکنیک‌های سئو
 • تولید محتوای نوين سایت با توجه به الگوریتم‌های گوگل و استانداردهای بازاریابی و برندسازی
 • برنامه‌ریزی و راه اندازي برای سئو خارجی سایت از طریق رپورتاژ آگهی

نکات مهم وقابل توجه در بازاریابی محتوانوين ۲۰۱۹ :

 • طراحی گرافیکی و محتوای سایت بر اساس نگاه مشتری‌های واقعی و همچنین نگاه ربات گوگل
 • توجه به هر دو موضوع سئو و برندینگ در کنار هم
 • خلاقیت در تولید محتوای نوين تبلیغاتی باز هم با توجه به نکات سئو و برندسازی
 • پرهیز از تقلید، تکرار و حرکت‌های عجولانه

اهمیت دادن به این موارد بسیار مهم و كليدي است و ما در مجموعه‌ی ویرلن پس از بررسی‌های بسیار متوجه شدیم که تعداد بالایی از مدیران متاسفانه این موارد را رعایت نمی‌کنند که باعث می‌شود هزینه‌هایی که برای تبلیغات می‌کنند به نتیجه‌ی درستي نرسد!

بهینه‌سازی سایت برای موتو جستجو شامل دو بخش اساسي سئو داخلی «بهینه‌سازی سایت» و سئو خارجی «بک لینک» است که هر دو مورد نیاز به سرمایه‌گذاری مالی و زمانی دارد؛ اما نکته‌ی كليدي در هر دو مورد این است که طبق بررسی‌های ما متاسفانه برخی از مدیران و وب‌مسترها آنچنان بر سئو سایت اهميت بیش از اندازه می‌کنند که دیگر به نگاه و نیاز مخاطبان توجه نمی‌کنند! به عنوان مثال طراحی سایت با استاندارد AMP برای نسخه‌ی مخصوص موبایل، از نظر سئو موثر است؛ اما برای وب‌سایت شرکت‌ها زیاد مناسب نیست؛ زیرا در این حالت سایت معمولا بدون گرافیک خاصی نمایش داده می‌شود که برای جذب مشتری مناسب نیست و این روش سئو بیشتر برای سایت‌های خبری مناسب است.

در بحث محتوا و سئو نیز همین موضوع مورد اهميت است؛ به‌طوری که بسیاری از طراحان سایت در طراحی گرافیکی سعی می‌کنند به اندازه‌ی کافی از طرح‌های خوب و عالي استفاده نکنند تا حجم سایت کم و سرعت سایت بالا برود که باز هم این موضوع در سئو موثر است؛ اما از نظر جذب كاربر رويكرد ضعیفی دارد. همچنین برخی از متخصصان سئو در تولید محتوا آنچنان کلمات کلیدی را در سایت تکرار می‌کنند که به‌طور کل، مطالب بی‌معنی و بی‌فایده می‌شود! در نتیجه ممکن است در بهترین کلمات در رتبه‌ی اول تا سوم گوگل قرار بگیرند؛ اما وقتي که مشتري وب‌سایت‌شان را باز می‌کند، گيج می‌شود و اطلاعات لازم را نمی‌تواند پیدا کند؛ بنابراین سایت را می‌بندد و به دنبال یک سایت بهتر دیگر می‌گردد! به همین دلیل است که برخی از رقبا با وجود اینکه در رتبه‌های بعدی هستند، فروش بهتری دارند.

به گفتگو بپیوندید