رد کردن لینک ها

كارهاي اشتباه تاثيرگذار و رايج برندينگ استارت آپ ها در بازاريابي اينترنتي

برندينگ استارت آپ ها و روش هاي برطرف کردن اشتباهات را دراین مقاله بررسی خواهیم کرد. ابتدا تعريف مختصري از استارت آپ ارائه مي دهيم و سپس به اشتباهات برندينگ استارت آپ ها مي پردازيم.
استارت آپ (start-up)، به عنوان شرکت و کسب وکار نوپا ترجمه شده است. طبق تعريف مرکز کسب و کارهاي کوچک آمريکا (USSBA) استارت آپ به کسب و کارهايي گفته مي شود که حول محور فناوری و تکنولوژی شکل مي گيرد و پتانسيل بالايی برای رشد در آينده دارند.
برندينگ يا برندسازی فرآيندی منظم است که براي ايجاد آگاهی و افزايش وفاداری مشتری استفاده می شود و منجر به خلق ارزش برای مشتری می گردد.

هدف اصلی از برندينگ يک محصول، خدمت يا سازمان ايجاد ذهنيت و چشم انداز نسبت به تجارت خود در مشتريان است، تا جايی که رفع نيازهای خود را در گرو مراجعه به شما بدانند. برندينگ يا برند سازی استفاده از هر فرصتی است تا بگوييم چرا مردم بايد يک برند را نسبت به ساير برندها ترجيح دهند

 

برندينگ استارت آپ ها مساله ای است که اغلب به آينده موکول می شود در حالی که برندينگ برای موفقيت هر شرکتی خصوصا استارت آپ ها بسيار اساسی است. بدون يک برندينگ قوی، وادار ساختن مردم به تجربه کردن اوليه محصولتان بسيار سخت خواهد بود. برندينگ چيزی فراتر از لوگو يا انتخاب رنگ است.

 

بازاریابی یک فرآیند سخت و زمان گیر اما ضروری برای هر کسب وکاری است. شاید انتخاب روش مناسب آن هزینه زیادی برای برند داشته باشد، اما اجتناب از اشتباهات آن هزینه ای نخواهد داشت.

بازاریابی یکی از عناصر حیاتی هر استارت آپی است و اگر به درستی انجام شود موفقیت کسب وکار را تضمین خواهد کرد. البته اشتباه کردن در بازاریابی نیز مانند هر موضوع دیگری اجتناب ناپذیر است، مخصوصا زمانی که استارت آپ در مراحل اولیه باشد. از طرفی باید این واقعیت را پذیرفت که هیچ روش بازاریابی نمی تواند موفقیت استارت آپ را صددرصد تضمین کند، اما اشتباه های زیای وجود دارند که می توان از انجام آنها خودداری کرد. در ادامه این مقاله به بررسی سه مورد از این اشتباه ها می پردازیم

١-به كارگيري نيروهاي كار نامناسب

یکی از اشتباهات رایج کارآفرینان این است که به جای جذب نیروهای متخصص،‌ نیروهای مبتدی را به کار می‌گیرند و تا حرفه‌ای شدن آن‌ها منتظر می‌مانند. کارافرینان موفق به تیم فروش و بازاریابی حرفه ای، برای پیدا کردن مشتری نیاز دارند.

برای جلوگیری از اتفاقات غیرمنتظره بهتر است در استخدام متخصصان فروش، پشتیبانی، بازاریابی، حقوق و حسابداری  خود دقت کنید. بهتر است شرکت‌های کوچک از حقوقدان‌ها و حسابدارهایی استفاده نمایند که به طور تمام وقت کار می‌کنند. در این صورت دیگر نیازی نیست زمان خود را صرف دعاوی قضایی و مشکلات نمایند.

بسیاری از کارآفرینان می‌توانند شرکت‌های موفقی را هدایت کنند؛ اما آنها اجازه می‌دهند تا اشتباهات ساده، آن‌ها را قبل از رسیدن به موفقیت، از پای درآورند. تنها راه دوری از شکست عبرت گرفتن از گذشته، پیروی از مسیر پیشینیان و اقدامات احتیاطی است

٢-استفاده ناکارآمد از وبلاگ ها

هر وب سایتی باید یک بخش وبلاگ داشته باشد و به طور مرتب به روزرسانی شود. هرقدر محتوا مفیدتر باشد احتمال اینکه خوانندگان آن به مشتری تبدیل شوند بیشتر است. همچنین فراموش نکنید راه های زیادی برای استفاده از وبلاگ وجود دارد و اگر سایت خودتان هنوز این بخش را راه اندازی نکرده است باز هم می تواند از مزایای آن بهره مند شود. فعالیت در سایر وب سایت ها به عنوان نویسنده مهمان یکی از موفق ترین استراتژی های بازاریابی است و بسیاری از کارآفرینان از این استراتژی استفاده می کنند. همچنین می توانید در شبکه های اجتماعی برای پست های مرتبط با موضوع برند کامنت بگذارید و بدون پرداخت هیچ هزینه ای بازاریابی کنید.

٣-مقایسه با کسب و کارهای بزرگ

هرگز نباید در ابتدای مسیر، کسب و کار نوپای خود را با کسب و کارهای بزرگ مقایسه نمایید. این امر شما را مأیوس نموده و از قدم گذاشتن در این عرصه باز می دارد. به جرأت می توان گفت که درصد بسیار بالایی از کسب و کارهای موفق در حوزه ی it ، با سرمایه گذاری اولیه اندک و پلتفرم های بسیار ساده آغاز به کارکرده اند. تلاش مستمر، تولید محتوای تخصصی، تبلیغات و سرمایه گذاری های بعدی می تواند تضمین کننده توسعه ی پایدار کسب و کار اینترنتی شما باشد.

برند چیست ؟

برند یک مفهوم کلی است و هر گروه بنا به کارکرد متفاوتی که برند برای آنها دارد ، یک تعریف مشخصی از آن دارد .

ولی یک تعریف عمومی برای برند را انجمن بازاریابی در امریکا به این صورت تعریف کرده است .

“برند یعنی یک نام، عبارت، نشانه یا علامت یا ترکیبی از اینها که با هدف متمایز کردن یک کالا یا خدمت از سایر کالاها و خدمات یک فروشنده یا برای ایجاد تمایز میان کالا و خدمت یک فروشنده با کالا و خدمات سایر فروشندگان به کار گرفته شود. 

برند تجربه اي است که به مشتريانتان تحويل مي دهيد. تمام جوهره برندينگ ارتباط بين مشتري، يادگيري براي درک مشتري و اينکه چرا مشتري محصول شما را دوست دارد است.
هنگامي که مشتري را درک کنيد و بدانيد چه چيزي آن ها را تشويق به استفاده از محصول شما مي کند

استارپ اپ ها

استارت آپ ها، مانند نهال درختان، در ابتدای کار بسیار شکننده‌اند. به همین دلیل حتی اشتباهات کوچک نیز می‌تواند به‌کلی زندگی آن‌ها را به خطر بیندازد.

 

در حقیقت زمانی که یک استارت آپ به مرحله‌ای از بلوغ می‌رسد که باید فعالیت‌های بازاریابی را آغاز کند، با چالش کاملاً جدید روبرو می‌شود که شامل بودجه محدود، منابع محدوداست و نیاز به دیده شدن نام در صنعت است. این اتفاقات، صاحبان کسب‌وکار را در تنگنا قرار می‌دهد.

 

متأسفانه، همان‌طور که رایج است، صاحبان کسب‌وکارها به همراه چرخ مشکلات، به سرازیری می‌افتند و غالباً نمی‌توانند اهداف استارت آپ شان را به سرانجامی برسانند،تجربه نشان داده است که اکثر استارت آپ ها در ۱۲ ماه نخست، پيشرفت يا شکست شان را بروز مي دهند. براي يک استارت آپ مهم است قبل از آنکه سرمايه اوليه تمام شود شروع به کسب درآمد کند. اين موضوع باعث تعجيل در معرفي استارت آپ مي شود.

به گفتگو بپیوندید