رد کردن لینک ها

دیجیتال مارکتینگ به چه معناست؟!

دیجیتال مارکتینگ به چه معناست؟!

اگر دوست داريد ارتباط قابل توجه و  موثرتری با مخاطبین‌تان و كاربرتان داشته باشید حضور قوی و پرتاثيرشما در جهان  دیجیتال ضروری و بسيار مهم است. واقعیت این است که مردم بیشتر نظر کسی را می‌پذیرند که خودش پیش از آن‌ها مشتری شما بوده، نه تعریف و تمجیدهای یک کمپانی را از کالای خودش؛ پس باید این تجربه را برای ایشان یادآوری کنید.

دیجیتال مارکتینگ به چه معناست؟!
دیجیتال مارکتینگ به چه معناست؟!

در دنیای امروز دیگر مردم وقت‌شان را کمتر صرف خواندن روزنامه و دیدن مطالب وتبلیغات تلویزیون سپری می‌کنند . بيشتر قسمت زمان مشتریان و كاربران شما پای کامپیوتر یا موبایل می‌گذرد، که  به آن‌ها رسانه‌های دیجیتال می گوییم. مردم بیش از آن که در دنیای پر از تبلیغات امروز به تعریف و تمجیدهای کمپانی‌های از خودشان توجهی نشان دهند به تجربه مشتریان قبلی آنها اهمیت می‌دهند.

سه چالش بزرگ در این ‌بین وجود دارد، اول این‌که تنوع رسانه‌ها وتبليغات آنلاین باعث می‌شود تا صاحبان برند و مدل هابرای برنامه‌ریزی و فعالیت در هر رسانه با مشکل روبرو شوند؛ ده‌ها شبکه اجتماعی ، سرویس‌های ایمیل مارکتینگ و وب‌سایت‌های پربازدید تنها بخشی از رسانه‌های آنلاین هستند .

دوم هزینه پایین و باور اشتباه به عدم نیاز به تخصص در رسانه‌های آنلاین، در مقایسه با سایر رسانه‌ها است که باعث می‌شود تعداد زیادی از برندها با رویکردهای حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای برای تبلیغ به این فضا هجوم بیاورند و این خودش سبب تشدید رقابت می‌شوند .

سوم اینکه ازدياد و ازدحام این‌ همه اطلاعات در رسانه‌های آنلاین باعث می‌شود مخاطب و كاربران شما با حجم زیادی از تبلیغات روبرو شوند. بسیاری از این افراد با واقعیت آن کالا یا خدمات آنها آشنایی نداشته و سبب کم شدن اعتماد مصرف‌کننده نسبت به همه تبلیغات در دنياي فضای مجازی می‌شوند.

برای رفع از سطح و لولِ این چالش‌هاي بزرگ چه كارهايي کرد؟

خوبی و مزيت دیجیتال مارکتینگ این است که یک بستر دوجانبه برای شما مهیا می‌کند و می‌توانید از نظرات مشتریان نیز مطلع شده و با اعداد دقیق و مشخص بدانید چه مطالبی برای مخاطب و كاربران شما مهمتر و جذاب‌تر است .

اما این موضوع به‌تنهایی کافی نیست، شما باید بتوانید  رابطه خوبی با مشتریانتان داشته باشید، تا هم از نظر آن‌ها آگاه شوید و هم بتوانید نيازها انتظارات مشتریان را برطرف کنید .

ایجاد رابطه و تعامل با مشتریان، یکی از برتری‌های محسوس،  رسانه‌های آنلاین نسبت به سایر رسانه‌ها است. حالا شما با این داشته‌ها می‌توانید استراتژی بازاریابی و فروش کالا یا خدمات خود را تحلیل و تحزيه کنید و ببینید چه‌کارهایی جواب مناسب می‌دهد.

شما باید با تولید محتوای جذاب به مشتریان خود این حس را منتقل کنید که برای شما فروش تنها مهم و دغدغه نیست  بلکه در تلاش برای بالاتر بردن سطح زندگی و فرهنگشان آن‌ها هستید .

تمام نظرات مشتری‌ها را به‌دقت رويئت کرده و تشویق‌شان کنید داستان‌های خودشان را با دیگران به اشتراک بگذارند، این کلید موفقیت شما در دنیای امروز و دنياي رسانه است.

همچنین بخوانید : مشاور تبلیغاتی و برند سازی 

اشتباهات بزرگ و پرتكرار در ديجيتال ماركتينگ

رعایت کردن برخی نکات ساده در تعیین و مشخص كردن استراتژی بازاریابی برندو مدل نه تنها هزینه‌ها را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد بلکه نتیجه‌ی بسیار خوب و بهتری نیز دارد.

داشتن استراتژی موفق برای بازاریابی نیازمند پلت‌فرم، کانال، شنوندگان و محتوای مناسب است. درواقع چالش‌های استراتژی دیجیتال مارکتینگ به‌اندازه‌ای سخت. و  است که اغلب شرکت‌ها اشتباهات خود را دائم تکرار می‌کنند. نتیجه‌ی تحقیقات نشان داده است امروزه بیش از پنج هزار پلت‌فرم برای کمک به کسب‌وکارها در دسترس است و تنها ۹ درصد بازاریابان می‌توانند روی استفاده از یک روش تمرکز کنند. درنتیجه برندها تلاش کمتری برای اجرای استراتژی بازاریابی و جلب رضایت مخاطبان خود انجام می‌دهند. این اشتباه‌های رایج تنها مختص استراتژی‌های بازاریابی نیست بلکه توسط کسب‌وکارهایی که برای افزایش مخاطب تلاش می‌کنند نیز انجام می‌شود. در ادامه‌ی این مقاله‌ی زومیت به بررسی بیشتر این اشتباه‌ها می‌پردازیم.

۱-  نايده و دست کم گرفتن اهمیت داده‌ها و اطلاعات

دیجیتال مارکتینگ به چه معناست؟!
دیجیتال مارکتینگ به چه معناست؟!

بسیاری از کسب‌وکارهای در حال توسعه و رشد اهمیت داده‌ها و اطلاعات را در توسعه‌ی استراتژی بازاریابی دست کم گرفته و زمان چندان زیادی را به تحقیقات و تحقيق تخصیص نمی‌دهند. درصورتی‌که روزبه‌روز به اهمیت استفاده از داده افزوده و زياد می‌شود. هرقدر داده‌های بیشتر و مفیدتر و مهم تري در اختیار بازاریابان قرار بگیرد، فرصت‌های بیشتری برای شناخت مشتری و محصولات فراهم می‌شود. به همین دلیل شرکت‌ها نباید هیچ محدودیتی در جمع‌آوری و استفاده از داده‌ها و اطلاعات قائل شوند.

به‌عنوان مثال بسیار زيادي از شرکت‌های مشاوره، هر کلمه‌ی کلیدي و مهمي را به چشم فرصتی جدید برای  دسته بندي و جمع‌آوری داده به منظور پیدا کردن مخاطبان جدید می‌بینند. این شرکت‌ها حجم زیادی از کلمات کلیدی را رشد و توسعه داده‌اند تا به موتور جستجوی هر مشتری میلیون‌ها کلمه‌ی کلیدی اختصاص دهند.

اهمیت ندادن و نايده گرفتن  به داده‌ها باعث می‌شود شرکت‌ها چشم‌انداز ارزشمندی را از دست بدهند یا نتیجه‌گیری درستی نداشته باشند مخصوصا زمانی که نیازهای شخصی هر مشتری باید مشخص و تغيين شود. برندها می‌توانند داده‌ی مورد نظر خود را از طریق مصاحبه با مشتری، نظرسنجی و تحقیقات در زمینه‌ی بازار تأمین کنند. اگر داده‌های جمع‌آوری شده با تجزیه و تحلیل مناسبی همراه باشند می‌توانند درآمد شرکت را تا ۱۵ درصد افزایش دهند

همچنین بخوانید : تبلیغات محیطی

۲- عدم تمرکز روی ویژگی هاي مهم منحصربه‌فرد محصول باكيفيت

پیوستن لایه‌ها و قسمت هاي  مختلف استراتژی بازاریابی نوين مدل و  برند باید تعریف واحدی و مشخصي از وجه تمایز برند نسبت به رقبا را نشان دهد. تعریف وجه تمایز برند، به مشتری این فرصت و امكان را می‌دهد که بداند کدام برند نیازهایش را بهتر و زودتر برطرف می‌کند تا با دید بهتری نسبت به انتخاب محصول باكيفيت مورد نظر اقدام کند. همچنین این ویژگی منحصربه‌فرد باید محوریت تمام کمپین‌های مرتبط با بازاریابی دیجیتال باشد. بسیاری از موتورهای جستجو محصولات را بر اساس ویژگی‌های پایه و قیمت آن‌ها دسته‌بندی  و جمع اوردي می‌کنند. درنتیجه مشخص کردن وجه تمایز برند نقش حیاتی و مهمي را در مشخص شدن هدف اصلی برند ایفا می‌کند

به گفتگو بپیوندید