رد کردن لینک ها

تولید محتوای متنی چه تاثیری بر روی کسب و کار میگذارد ؟؟

تاثیر تولید محتوا 

همیشه تولید محتوای متنی جزئ بزرگی از بازاریابی محتوا است و همچنان محبوب است و طی این سال ها محوببیت آن کاهش پیدا نکرده است 

وقتی که بازاریابی محتوا حدود ۱۰ سال پیش معرفی شد بازاریابان به آن اهمیت نمیدادند و آن را تاثیر گذار نمیدانستند اما بعد ها وقتی فهمیدند که در اولین برخورد مشتری با کسب و کار این محتوا است که میتواند تاثیر خوبی در دید مشتری و خرید بعدی آن ها بگذارد فهمیدند تولید محتوا تاثیر بسیار زیادی دارد . 

با این حال در سال های بعد بسیاری از افراد و صاحبان کسب و کار فکر کردند که در آینده ای نزدیک تولید محتوای متنی محبوبیت خود را از دست خواهد داد و فقط محتوای ویدویی تاثیر بسیار خوبی خواهد  داشت که این تفکر غلط بود . نتایج نظرسنجی از بیش از هزاران بازاریاب نشان می‌دهد هرقدر کسب‌وکارها مهارت بیشتری در تولید محتوای متنی پیدا می‌کنند، بازاریابی به این روش نیز تأثیر بیشتری در بهبود کسب‌وکار می‌گذارد. در ادامه، به بررسی بیشتری دلایلی می‌پردازیم که نشان می‌دهند چرا محتوای متنی هنوز هم تأثیرگذار است و باید جدی گرفته شود.

همچنین بخوانید : بررسی بهترین روش های تبلیغات اینترنتی در ایران 

۱ – بیش از ۴۵ دردص از بودجه بازاریابی برای تولید محتوا است 

کسب و کار های مختلف در موضوعات مختلف در طی این سال ها بودجه بازاریابی محتوا خود را افزایش داده اند بودجه بازاریابی در طی ۳ سال گذاشته از ۳۳ درصد به ۴۵ درصد افزایش داشته است  این یعنی تنها طی یک سال، بودجه‌ی اختصاص‌داده‌شده به بازاریابی محتوا حدود ۷۸ درصد افزایش پیدا کرده است. همچنین نتیجه‌ی نظرسنجی از بازاریابان موفق صنعتی (b2b) نیز نشان می‌دهد که این افراد ۴۰ درصد از بودجه‌ی بازاریابی را به تولید محتوا اختصاص داده‌اند.

و نکته جالب اینجاست که کسانی که در نطر سنجی شرکت کرده اند می گویند که در سال های بعد بودجه بازاریابی محتوا را افزایش خواهند داد اما سوالی که در اینجا پیش می آید این است که منظور از محتوا چه نوع محتوایی است ؟؟

با وجود اینکه با محتوای متنی بسیار مخالفت می شود اما هنوز هم عنوان پادشاه از ان محتوای متنی است و طبق بررسی ها هنوز هم محتوای متنی از محتوای ویدویی ، پست های شبکه های اجتماعی و اینفلوئنسر مارکتینگ محبوب تر است .  ۹۸ درصد از بازاریابان در نظرسنجی اعلام کردند که محتوای متنی اولین اولویت آن‌ها است. ۷۲ درصد تولید محتوای ویدئویی را ترجیح می‌دهند و تنها ۲۶ درصد اولویت اول را روی تولید محتوای تعاملی در شبکه‌های اجتماعی گذاشته‌اند.

محتوای متنی و بلاگ‌ها، انتخاب اول ۷۷ درصد بازاریابان در سال جاری هستند و بعد از آن، سئو و بازاریابی ایمیلی با ۴۵ و ۴۲ درصد در جایگاه دوم و سوم قرار دارند، درحالی‌که تنها ۴۰ درصد آن‌ها محتوای ویدئویی را به‌عنوان اولویت اول بازاریابی در سال جاری انتخاب کردند.

 

۲- اهداف تجاری جز بزرگی از بازاریابی محتوا است 

 

تاثیر-تولید-محتوا
تاثیر-تولید-محتوا

نتیجه‌ی تحقیقات اسمارت اینسایتز نشان می‌دهد بازاریابی محتوا به‌عنوان تأثیرگذارترین فعالیت در شرایط فعلی و آینده‌ی کسب‌وکار از سوی بازاریابان انتخاب شده است. اما بازاریابی محتوا با چه هدفی در کسب‌وکارهای مختلف استفاده می‌شود؟

  • ۷۶ درصد از شرکت‌کنندگان، آگاهی از برند را به‌عنوان هدف نهایی از تولید محتوا اعلام کردند
  • ۶۱ درصد از شرکت‌کنندگان، تولید لید یا سرنخ را به‌عنوان هدف نهایی از تولید محتوا اعلام کردند
  • ۳۹ درصد از شرکت‌کنندگان، بهبود نتیجه‌ی جست‌وجو در موتورهای جست‌وجو را به‌عنوان هدف نهایی از تولید محتوا اعلام کردند

نتایج به‌دست‌آمده از نظرسنجی شگفت‌انگیز است و همچنین نشان می‌دهد نگرش مدیران نسبت به بازاریابی محتوا تغییر کرده است. پنج سال پیش، بازاریابی محتوا تنها با هدف بهبود پیدا کردن رتبه‌ی سایت در نتیجه‌ی موتور جست‌وجو انجام می‌شد اما امروزه حتی ‌نحوه‌ی اندازه‌گیری نرخ بازگشت سرمایه‌‌ (ROI) بازاریابی محتوا تغییر کرده است:

  • ۸۹ درصد از شرکت‌کنندگان به‌دنبال افزایش ترافیک وب‌سایت بوده‌اند
  • ۶۵ درصد به‌دنبال بهبود رتبه‌ی سئو بوده‌اند
  • ۶۲ درصد به‌دنبال افزایش تعداد مشترکان سایت بوده‌اند

تنها ۵۱ درصد از شرکت‌کنندگان اعلام کردند که به‌دنبال افزایش فروش به‌عنوان نرخ بازگشت سرمایه‌ی محتوا بوده‌اند. این یعنی بازاریابان متوجه شده‌اند که بازاریابی محتوا در طولانی‌مدت جواب می‌دهد.

 

۳- جستجوی صوتی به شدت افزایش یافته است 

استفاده از جستجوی صوتی یا فرمان صوتی در حال افزایش است و اغلب مردم از الکسا یا سیری می‌خواهند آهنگ مورد نظر آن‌ها را پخش کند یا پیش‌بینی وضعیت آب‌وهوا را به آن‌ها نشان دهد. روزبه‌روز به تعداد طرفداران این روش جست‌وجو افزوده می‌شود و بازاریابان باید توجه بیشتری به آن داشته باشند.

در این سال ها جستجوی  صوتی بیش از ۶۰ در صد دفزایش یافته است و بیش از ۱ میلیارد جتسجو صوتی در ماه توسط دستگاه های افراد انجام می شود و طبق گزارش مایکروسافت این عدد در سسال آینده ۳ برابر خواهد شد 

سال گذشته، تنها ۱۱ درصد از بازاریابان، جستجوی صوتی را در استراتژی بازاریابی محتوا لحاظ کردند و مابقی بازاریابان هیچ اطلاعی ندارند که چگونه باید این کار را انجام دهند:

  • ۶۲ درصد از بازاریابان معتقدند هنوز نمی‌توان در مورد مزایای سرمایه‌گذاری روی جستجوی صوتی‌ نظر قطعی داد
  • ۴۲ درصد از آن‌ها نیز گفتند که در سال جدید، جستجوی صوتی را به روش‌های بازاریابی خود اضافه خواهند کرد

پیش‌بینی می‌شود سال آینده، میزان ۵۰ درصد از جستجوها به‌صورت صوتی انجام شوند؛ این یعنی بهینه‌سازی محتوا و افزودن کلمه‌های کلیدی صوتی به متن، اهمیت زیادی پیدا خواهد کرد.

همچنین بخوانید : حقایق جالی که درباره آمازون نمیدانستید 

محتوای متنی هنوز هم پادشاه است

یکی دیگر از دلایل محبوبیت محتوای متنی، به روان‌شناسی انسان‌ها مربوط می‌شود. محتوای متنی نه‌تنها ساده‌ترین روش تولید محتوا از نظر زمان و هزینه برای کسب‌وکارها است، بلکه همه‌ی ما در مدرسه یاد گرفته‌ایم که اطلاعات را با خواندن کسب کنیم و اینترنت نقش پررنگی در این زمینه داشته است.

تحقیقات همچنین نشان داده است که نسل جدید نسبت به نسل پیش از خود، علاقه‌ی بیشتری به خواندن کتابدارد و خواندن اخبار جدید را به تماشای آن ترجیح می‌دهد. بنابراین می‌توان گفت محتوای متنی هنوز هم طرفداران زیادی دارد و بازاریابان نباید این حقیقت را نادیده بگیرند.

به گفتگو بپیوندید