رد کردن لینک ها

تكنيك و متدد هاي قديمي بازاريابي كه هنوز مهم و اساسي هستند

تكنيك و متدد هاي قديمي بازاريابي ك هنوز مهم و اساسي هستند

یکی از اصلی ترین کارهایی که بعد از راه اندازی کسب و کارتان باید انجام دهید بازاریابی محصولات و خدمات است و فرقی هم بین فیزیکی بودن یا اینترنتی بودن آن ندارد. در این مسیر بایستی بدانید که بازاریابی به هیچ عنوان کار ساده ای نخواهد بود. متقاعد کردن اینکه مخاطبین هدفتان با این همه رقیبی که شما دارید فقط از محصولات و خدمات شما استفاده کنند به هیچ عنوان کار راحتی نیست و رقبایتان هم دست روی دست نمی گذارند که مشتریان از دیگر رقیب هایش خرید کنند.

بازاریابی کار آسان و راحتي نیست و همه به دنبال پیدا کردن راه‌ها و راهكارهاب جدید آن هستند؛ اما در این میان روش‌هایی وجود دارند که در گذشته جواب داده‌اند و اکنون نیز مفید هستند.

این روزها تکنولوژی تلفن‌های هوشمند همه‌گیرو فراگير شده است و همین موضوع باعث شده که تکنیک‌های بازاریابی دیجیتال۲۰۱۹ با سرعت بالایی تغییر کنند. از کمپین‌های ایمیلی گرفته تا تبلیغاتی که در سایت‌ها درج می شوند، می‌توان این‌طور نتیجه‌گیری کرد که رویکردهای دیجیتال سهم عمده‌ی بازاریابی را به خود اختصاص داده‌اند. به همین دلیل اکثر بازاریابان معتقدند روش‌های سنتی، دیگر تأثیر مثبتی بر بازاریابی برند و مدل نخواهند داشت؛ هر چند گاهی اوقات روش‌های جدید نیز ممکن است برای یک کسب‌و‌کار مفید واقع نشوند. بر اساس نظرسنجی سایت Econsultancy در سال ۲۰۱۶، تنها ۲٣ درصد کسب‌و‌کارها نتیجه‌ی قانع‌کننده‌ای از فعالیت‌های مرتبط با بازاریابی خود گرفته‌اند. تفاوت بین کمپین‌ها و نرخ تبدیل نشان می‌دهد که بازاریابی دیجیتال دارای محدودیت‌های زیادی است.

همچنین بخوانید : تبلیغات شهری 

غرق شدن در دنیای بازاريابي دیجیتال

کمپین‌های ایمیلی که به‌عنوان قهرمان بازاریابی دیجیتال شناخته می‌شوند، تنها در صورتی جواب می‌دهند که مخاطب داشته باشند. ٨۸ درصد مشتری‌ها اشتراک ایمیلخود را لغو می‌کنند؛ زیرا نمی‌خواهند در طول روز پیام‌های اضافه دریافت کنند. تبلیغات پاپ‌آپ نیز مانند دو سال گذشته طرفدار ندارند و ۹۱ درصد مردم معتقدند این تبلیغ‌ها نه‌تنها مفید و مهم نیستند بلکه بیشتر ایجاد مزاحمت می‌کنند. مشتری‌ها ترجیح می‌دهند تبلیغی ببینند که توجهشان را خودبه‌خود جلب کند؛ نه اینکه از آن‌ها تقاضا شود به یک تبلیغ توجه کنند. بنابراین وظیفه‌ی بازاریابان است که بتوانند نیازهای مشتری را برطرف کنند. ۸۰ درصد بازاریابان معتقدند که تلاش‌هایشان تا حدودی تأثیرگذار بوده است و می‌تواند بهتر از این شود. بازاریابان می‌توانند برای جذب مخاطب و ایجاد رابطه با آن‌ها به ریشه‌های بازاریابی بازگردند و از روش‌های قدیمی استفاده کنند. این روش‌ها از قبل انجام شده‌اند و جواب داده‌اند ؛بنابراین بازاریابان با کمی خلاقیت و به‌روزرسانی می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.

 

۱- تابلوها و بنرهاي تبلیغاتی

استفاده از تابلوهاو بنرهاي تبلیغاتی یکی از قدیمی‌ترین و مهمترين روش‌های بازاریابی است که هنوز هم مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ از سندان‌های قدیمی (ابزاری که آهنگران، آهن گداخته را روی آن می‌کوبیدند) جلوی در آهنگری‌های قرن ۱۵ گرفته تا تابلوهای چشمک‌زنی که امروزه مشتری‌ها را به سمت فروشگاه هدایت می‌کنند. تابلوها و بنرهاي تبلیغاتی سال‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ بنابراین با یک شرکت باتجربه در این زمینه همکاری کنید تا حداکثر استفاده را از سرمایه‌گذاری خود ببرید.

شرکت‌های تبلیغاتی زیادی وجود دارند که در زمینه‌ی طراحی نشانه، خلاقانه عمل می‌کنند و می‌توانند توجه مشتری‌ها را به سمت برند شما جلب کنند.

۲- تبليغ كننده با لباس هاي مبدل كه حكم تبليغ را دارد

یکی دیگر از روش‌های سنتی تبلیغات استخدام کردن افرادی است که بیرون از فروشگاه می‌ایستند و توجه رهگذران را به برند شما جلب می‌کنند. دانشجویان زیادی وجود دارند که حاضرند در ازای دریافت مبلغی، لباس مبدل بپوشند و با در دست داشتن تابلوهای مخصوص برای برند شما تبلیغ کنند. این روش هنوز هم کارآمد است؛ زیرا سخت می‌توان حضور این افراد را نادیده گرفت و هزاران رهگذر مخصوصا افرادی که پشت چراغ قرمز منتظر هستند به آن‌ها توجه خواهند کرد.

 

۳- استفاده از کیسه‌های مخصوص براي برند شما

تصور کنید مشتری‌ها از فروشگاهو برند شما خرید کرده‌اند و محصول شما را داخل کیسه‌هایی قرار می‌دهند که عکس برندو فروشگاه شما روی آن چاپ شده است و وارد خیابان می‌شوند. بسیاری از برندها برای کیسه‌های خود از طرح‌های خلاقانه‌ای و رنگارنگي استفاده می‌کنند که توجه بینندگان را به خود جلب می‌کند. این نوع تبلیغات هیچ هزینه‌ی اضافه‌ای برای شما ندارند و تنها به کمی خلاقیت احتیاج دارد.

۴- ایمیل‌های مستقیم براي مشتريان خاص و عام

ارتباط مستقیم با مشتری‌ها و پیشنهاد تخفیف ویژه روی برخی محصولات یا خدمات، یکی دیگر از بهترین و اساسي ترين راه‌های قدیمی تبلیغات است. پایین آوردن قیمت‌ها برای برخی مشتری‌ها و برخي از مشتري هاي خاص شما می‌تواند از مقدار سود شما بکاهد؛ اما اگر راضی باشند تبدیل به مشتری دائم برند شما خواهند شد و این برای شما بسیار ارزشمند خواهد بود.

 

۵- بروشورها و تراكت هاي تبلیغاتی

پخش کردن بروشور تبلیغاتی در سطح محله و محلات دوربر فروشگاه کمک می‌کند که برند شما به مشتری‌های محلی معرفی شود. اگر بتوانید خودتان این کار را انجام دهید برای برند و فروشگاه بهتر است؛ زیرا می‌توانید به مشتری‌ها توضیحات اضافه ارائه دهید و با آن‌ها ارتباط حضوریو فيس به فيس برقرار کنید. اهمیت پخش کردن بروشورهای تبلیغاتی زمانی بیشتر می‌شود که کسب‌و‌کار جدیدی راه‌اندازی کرده باشید و بدانید که مشتری‌های بالقوه‌ی زیادی دارد؛ اما ندانید که چگونه باید آن‌ها را پیدا کنید.

روش‌های سنتی بازاریابی مانند استفاده از تابلوهای تبلیغاتی، بروشورها، کیسه‌های چاپی مخصوص و فرستادن ایمیل‌های مستقیم هیچ موقع قدیمی نمی‌شوند. درحالی‌که روش‌های جدید بازاریابی دیجیتال۲۰۱۹ ارائه و مورد آزمایش قرار می‌گیرند، تبلیغات تأثیرگذار سنتی روش‌های خوب و عالي و قابل اعتمادی برای کسب درآمد هستند.

سخن آخر

هر روشی هر چه قدر هم که قدیمی باشد باز هم می تواند در یک جایی استفاده شود و در اکثر مواقع تأثیر خیلی زیادی در فروش محصولات و خدمات شما ایفا می کنند.

در اینجا درست است که مقدار سودی که قرار است فروشگاه به دست بیاورد کمتر است اما “مشتری بیشتر با سود کمتر بهتر از مشتری زیاد با سود کمتر است”. به همین خاطر است که خیلی از فروشگاه های بزرگ از این ترفند قدیمی اما هنوز پر کاربرد استفاده می کنند و سودهای زیادی هم به دست می آورند.

به گفتگو بپیوندید