رد کردن لینک ها

تفاوت بين تبليغات بازاريابي مدرن و جديد با تبليغات بازاريابي سنتي در چيست؟

تفاوت بين تبليغات بازاريابي مدرن و جديد با تبليغات بازاريابي سنتي در چيست؟

در دوران ما تبلیغات رنگ و بویی تازه به خود گرفته و از حالت سنتی خارج شده است، مردم به تبلیغات تلویزیونی و روزنامه ای بسنده نکرده و انواع روش های تبلیغاتی مدرن میان مردم رواج پیدا کرده است، بهترین نوع تبلیغات تبلیغی است که در حین حال که هزینه پایینی داشته باشد تاثیر بالایی در ذهن مخاطب داشته و بازخورد بالایی داشته باشد. نصب انواع تابلوهای تبلیغاتی مانند تابلو چلنیوم در سردر مغازه و مرکز تجاری علاوه بر این که هزینه کمتری دارد، در دید عموم مردم قرار گرفته و جلب توجه خواهد کرد. در این مقاله سعی داریم شما را با روش های مختلف تبلیغات مدرن آشنا سازیم.

این روزها مردم بیشتر وقت خود را در فضای مجازی و اینترنت سپری کرده و تبلیغات در فضای مجازی به سرعت پیشرفت چشمگیری پیدا کرده است، از این رو افرادی که در فضای مجازی و نت تبلیغات خود را منتشر می کنند پیشرفت چشمگیری در رونق کسب و کار خود خواهند داشت و در این بازار رقابتی موفق خواهند شد.

آژانس های تبلیغاتی فراوانی به منظور تبلیغ خدمات و محصولات شما راه اندازی شده اند که شما را در برندسازی و موفقیت کسب و کارتان همراهی می کنند.

در گذشته برای تبلیغات از انواع تراکت ها و اطلاعیه های کاغذی استفاده می شد که با توجه به حجم بالای تیتراژ چاپ این اطلاعیه ها، هزینه ی زیادی را به صاحبان مشاغل تحمیل می کرد اما امروزه به دلیل فراگیر شدن اینترنت، در دسترس بودن و مقرون به صرفه بودن هزینه ی آن بستر اینترنت یکی از بهترین گزینه ها برای تبلیغات مجازی بوده و از اهمیت ویژه ای برخوردار است. علاوه بر اینترنت، تلویزیون، بیلبوردها، تابلوهای تبلیغاتی مدرن مانند تابلو استیل نیز در زمره ی تبلیغات مدرن قرار گرفته و سیل انبوهی از مردم به این نوع تبلیغات روی آورده اند.

بازاریابی سنتی چیست؟

بازاریابی-سنتی
بازاریابی-سنتی

بازاریابی سنتی یا بازاریابی آفلاین شامل استراتژی های ترفیعاتی مورد استفاده قبل از ظهور اینترنت می باشد اما این بدان معنی نیست که بازاریابی سنتی با پیدایش بازاریابی دیجیتال، جایگاه خود را از دست داده است. هنگامی که بخواهیم در یک منطقه ی جغرافیایی خاص فعالیت کنیم، بازاریابی سنتی از طریق بیلبوردها، چاپ تراکت و مجلات محلی مناسب خواهد بود که البته معمولا سرمایه گذاری بالایی را می طلبد. برخی تکنیک های مورد استفاده در این روش عبارتند از: فروش مستقیم، رادیو، تلویزیون، تبلیغات چاپی و… .

تبلیغات و بازاریابی سنتی

 مزایا:

– شما می توانید به راحتی به مخاطبان محلی مورد نظر خود دست یابید. مخصوصا در صورتی که بخواهید در یک منطقه جغرافیایی خاص فعالیت کنید بازاریابی سنتی از طریق بیلبورد ، مجلات محلی و چاپ تراکت ، مناسب خواهد بود.
– در بازاریابی سنتی به این علت که شما امکان برقراری ارتباط حضوری با مخاطبان خود را دارید ، می توانید در برآورد شخصیت مخاطب و ارائه توضیحات حضوری ، موفقیت بیشتری کسب کنید.
– در بازاریابی سنتی و تبلیغات کاغذی و چاپی ، در صورتی که به صورت جذاب طراحی و چاپ شود ، احتمال نگهداری تبلیغات و مطالعه مجدد آن از سوی مخاطبان بیشتر است.
– در بازاریابی سنتی ، به این علت که مردم سالها به تبلیغات این نوع بازاریابی عادت داشته اند ، ارتباط بیشتری با تبلیغات برقرار می کنند .

معایب:

– محدودیت جغرافیایی: شما در بازاریابی سنتی ، به علت محدودیت ابزار ، محدودیت جغرافیایی خواهید داشت و نمی توانید در یک حوزه گسترده به بازاریابی بپردازید.
– در تبلیغات به روش های سنتی ، شما امکان شناسایی و تفکیک گروه مخاطبان به صورت دقیق را نخواهید داشت . لذا پیام مشترک را به مخاطبان مختلف ارسال می کنید. این موضوع باعث می شود تاثیر گذاری پیام شما کاهش یابد.
– تبلیغات تلویزیونی ، رادیویی ، بیلبورد و چاپی هزینه بالایی دارد که سرمایه گذاری بالایی را می طلبد.
– در بازاریابی سنتی ، اندازه گیری نتایج بازاریابی به آسانی قابل انجام نیست . ثبت داده ها ، نمونه گیری و جمع آوری داده ها به صورت سنتی انجام می پذیرد و به همین دلیل صرف هزینه زیادی را می طلبد .
– در بازاریابی سنتی به علت محدودیت ابزار ، امکان حضور شما در زمان و مکان مناسب به منظور آگاهی از نیازهای مشتری کاهش می یابد.
– دربازاریابی سنتی ، شما به سختی امکان دریافت بازخورد و تاثیر تبلیغات و همچنین دریافت نظرات مشتریان در خصوص ویژگی محصولات را خواهید داشت.

بازاریابی مدرن و دیجیتال مارکتینگ چیست؟

بازاریابی-مدرن
بازاریابی-مدرن

بازاریابی مدرن، حرفه ای میان تولید کننده یا فردی که خدمات را ارائه می دهد در مقابل مشتریان می باشد و در همه جنبه های زندگی کاربرد دارد. امروزه قسمت عمده بازاریابی مدرن را بازاریابی دیجیتال (digital marketing) تشکیل می دهد. دیجیتال مارکتینگ یعنی استفاده از ابزارهای موجود مانند وب سایت، ایمیل، شبکه های اجتماعی، دنیای دیجیتال چه آنلاین و چه غیر آنلاین و تکنیک های بازاریابی اینترنتی به منظور تبلیغ محصول، خدمات، برندها و بررسی رفتار مشتری. دیجیتال مارکتینگ متشکل از افرادی حرفه ای، نوآور، متخصص و خلاق است که به منظور طراحی و پیاده سازی استراتژی های پیچیده و ارائه ی راهکارهای نهایی با استفاده از تکنولوژی و تغییرات آن، روند بازار و اقتصاد را در نظر دارند.

مزايا 

  • در روش بازاریابی دیجیتال، اطلاعات با سرعت بیشتری در اختیار افراد قرار میگیرد و با توجه به رواج اشتراک گذاری ها در شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر، گوگل پلاس و…، امکان دیده شدن آنلاین تبلیغات افزایش یافته است؛ و حتی میتوان پیام های بازاریابی را در حین اجرا تغییر داد. در حالی که در بازاریابی آفلاین این چنین نیست
  • بازاریابی دیجیتال محدودیت زمانی و مکانی ندارد. همیشه در دسترس بودن و فعالیت ۲۴ ساعته از دیگر مزیت های آن محسوب می شود در حالیکه بازاریابی سنتی این امکان را ندارد.
  • در فضای دیجیتال، وجود عکسها، فیلم ها و نظرات کاربران، بسیار مفید بوده و باعث شده مخاطبان انتخاب بهتر و راحت تری داشته باشند اما این ویژگی در اکثر روش های سنتی وجود ندارد

مقایسه هزینه تبلیغات اینترنتی با تبلیغات سنتی !

هزینه تبلیغات سنتی مانند هزینه چاپ آگهی در مجلات ، روزنامه ها و هفته نامه ها تقریبا ۱۰ برابر تبلیغاتی مانند ارسال پیامک تبلیغاتی یا ارسال ایمیل گروهی میباشد . هزینه تبلیغات سنتی مانند تبلیغ در رادیو و تلویزیون نسبت به تعداد مخاطبین و مخصوصا تعداد مخاطبین جذب شده بسیار بالاتر از هزینه راه اندازی یک سایت با احتساب هزینه بازاریابی و تبلیغات اینترنتی است .

به گفتگو بپیوندید