رد کردن لینک ها

به چه صورت از محتوا به عنوان ابزار مفيد و سودمند بهره برداري كنيم؟

عصر تبلیغات و بازاریابی وارد دورانی تازه شده و رفتارهای مشتریانو مخصاطبان برای دستیابی به اطلاعات شرکت‌ها کاملا تغییر کرده است.

بازاریابی محتوا، یکی از مفیدترین و ارزشمندترين روش‌های بازاریابی در دنيا  در عصر حاضر است. مشتریان کنونی دیگر منتظر تبلیغات و بازاریاب‌ها نمی‌مانند و خودشان به‌صورت فعال به دنبال اطلاعات و محصولات شرکت‌ها می‌گردند.

در بازاریابی محتوایی،‌ ارتباط با مشتری به‌صورت منفعل و زودگذر نیست. اگر کاربران ارزش را در محتوای شما ببینند، باز هم برای دریافت آن به شما مراجعه می‌کنند و حتی اگر بتوانند در پیشرفت آن شرکت می‌کنند. محتوای تولیدشده توسط کاربر (UGC)، در این شرایط تولید می‌شود و بهترین نیرو برای پیشبرد اهداف خواهد بود.

بسیاری از سایت های اینترنتی با مشکل نبود موضوع برای تولید محتوا مواجه هستند و نمیتوانند مطالب مفیدی را در زمینه کاری خود برای ارائه پیدا کنند. بطور قطع میتوان گفت که هیچ شرکت یا سایتی وجود ندارد که نتواند در زمینه تولید محتوای مرتبط با کار خود فعالیت کند؛ زیرا اگر واقعا هیچ اطلاعات و موضوعاتی پیرامون زمینه کاری شما وجود ندارد چگونه میتواند برای شما درآمدزایی داشته باشد؟

بطور حتم مهمترین معیار برای کیفیت محتوا؛ رضایت کاربران سایت و معرفی شما به دیگران است.

 

هرچقدر کار تولید محتوا در زمینه کاری شما سخت تر باشد برای شما بهتر است! زیرا رقبای کمتری خواهید داشت. محتوای عمومی براحتی در اینترنت قابل دسترسی بوده و منابع زیادی برای دریافت آن وجود دارد. راه ایجاد تفاوت در اینترنت ارائه محتوای تخصصی و ارزشمند است.

بزرگ‌ترین شرکت‌های دنیا هم از این نوع محتوا برای بازاریابی خود حداکثر استفاده را می‌برند و کاربران و مخاطبان را به تولید آن تشویق می‌کنند؛ به همین دلیل محتوای آن‌ها ارزش بازگشتی زیادی پیدا خواهد کرد. هرچه محتوای تولیدشده کیفیت بیشتری داشته باشد، توجه بیشتری به خود جلب می‌کند. برای تولید چنین محتوایی، ۳ استراتژی و نقشه خوب واساسی وجود دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم:

 

۱-اطلاعات محتوای مربوط به آینده و پيشرفت ان در صنعت

همه‌ی ما این توصیه را که برای پیشرفت باید به آینده نگاه کرد شنیده‌ایم. در دنیای کنونی، مشتری‌ها با وجود داده و اطلاعات و محتوایی که هرروزه دریافت می‌کنند، باز هم ممکن است همه‌ی اطلاعات لازم در زمینه‌ی مورد نظر را نداشته باشند. در این مواقع وظیفه‌ی یک بازاریاب محتوا این است که محتوا و اطلاعاتی مربوط به آینده و پیشرفت آن صنعت را در اختیار کاربر قرار دهد. به‌عنوان مثال به‌جای آن‌که در مورد مزایای خانه‌های هوشمند و اینترنت اشیاء محتوا تولید کنید، در مورد مشکلات امنیتی و حملات سایبری آن‌ها اطلاعات منتشر کنید.

این نوع محتوا نه‌تنها شما را در رقابت خاص‌تر نشان می‌دهد، بلکه توجه کاربران را به جایی جلب می‌کند که پیش از آن به آن توجه نداشته‌اند. آن‌ها به مسیری توجه خواهند کرد که به سمت شما منتهی خواهد شد.

بهترین روش برای درک محبوبیت این نوع از محتوا، همان سبک قدیمی مطالعه و آنالیز است. پس از انتشار هر محتوای جدید، آن را بررسی و میزان توجه کاربران را آزمایش کنید.

 

انتخاب موضوع مناسب براي پيشرفت توليد محتوا موفق

قبل از هرچیز باید تسلط کافی در زمینه کاری خود داشته باشید و مطالعات روزانه خود را در سطح اینترنت یا کتاب افزایش دهید. همه آن چیزی که شما در زمینه کاری خود میدانید و تجربه کرده اید میتواند برای دیگران ارزشمند باشد، هرچقدر این نکات ظریف تر و دقیق تر باشند مخاطبین مناسب تری نیز خواهند داشت.

بطور مثال اگر شما سایت فروشگاه لوازم الکترونیکی داشته باشید اطلاعات زیادی برای ارائه به مخاطبین خواهید داشت که عموما از اینترنت و سایت های تولید کننده خارجی بدست می آید. ولی اگر فروشگاه شما در زمینه فروش کیف و کمربند چرم باشد چطور؟ آیا میتوانید اطلاعات مناسبی بر روی اینترنت پیدا کنید؟ خیر. در چنین شرایطی شناخت دقیق از زمینه کاری و تجربیات شما بسیار ارزشمند خواهد بود. مقالاتی مانند “تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی”، “نحوه و پروسه تولید چرم” یا مواردی شبیه این میتوانند مخاطبان محدود ولی مرتبط و مناسبی را به سایت شما جذب کنند.

٢- رابطه مستقيم بين كاربران و مخاطبان با شركت ها

کاربران امروزی بسیار هوشمندتر شده‌اند و نمی‌توان تنها با عباراتی مانند «برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید» آن‌ها را جذب کرد. تأکید بیش از اندازه و کم‌ارزش بودن محتوا می‌تواند خطرات زیادی برای شما داشته باشد. این خطرات ممکن است شامل از دست دادن همیشگی یک يا مخاطب و كاربر شود.

در صنعت و زمینه‌ای که درخواست بالا برای محصولات وجود دارد، محتوای تحقیق‌شده یک سرمایه‌ی ارزشمند است. در این شرایط، شرکت‌های بزرگ طرح‌هایی تشویقی دارند که به کاربران فعال در زمینه‌ی محتوا، امتیازاتی برای خرید محصول یا خدمات ارائه می‌کنند. به بیان دیگر، در عصر حاضر محتوایی که تنها جذاب باشد مفید نخواهد بود و محتوا بهتر است توسط کاربر علاقه‌مند تولید و وارد چرخه‌ی اشتراک شود. این شرایط برای هر دو طرف کاربر و شرکت، برد-برد است.

 

تغییر در نحوه ارائه و افزودن جذابیت های بصری میتواند کیفیت محتوا و شانس معرفی شما از طرف کاربر به دیگران را افزایش دهد.

 

۳- زیرساخت قوی تاسيس و ايجاد كنيد

خودتان را جای مخاطب بگذارید. شرایط انتشار محتوا را بررسی کنید و مطمئن شوید محتوای تولیدی در همه‌ی شرایط به‌خوبی قابل مشاهده باشد. از انتشار محتوای اسپم خودداری کنید و این قانون طلایی را به یاد داشته باشید: «اگر محتوایی برای خودتان ارزشمند و جذاب نیست، آن را منتشر نکنید.»

اگر محتوایی تولید کنید که در طول زمان محبوب بماند، اثرات مثبت آن در ماه‌ها و سال‌ها برای شما باقی خواهند ماند. گوگل نیز این سبک محتوا را تأیید می‌کند و به آن علاقه‌مند است. به بیان دیگر این محتوا جایگاه مناسب را در گوگل برای شما تضمین می‌کند.

چه کاربر شما به دنبال محتوای مفید باشد و چه شخصا علاقه به انتشار آن داشته باشد، یک حقیقت غیر قابل اجتناب است: دانش، قدرت اصلی شما در بازاریابی محتوا است. مردم علاقه‌مند هستند که انتخاب‌هایی هوشمندانه جهت بهبود زندگی داشته باشند و به لطف اینترنت، همه‌ی افراد به دنبال حقیقت علمی هستند. این انرژی دانش را در خود تقویت کنید و مطمئن باشید که نتیجه‌ای بسیار مثبت خواهید گرفت.

به گفتگو بپیوندید